12/05/2021

Jak przeprowadzić wideokonferencję w Skypie, do której każdy może dołączyć

Udostępnij teraz w social media:

Skype zmienił kurs w ciągu ostatnich lat, koncentrując się mniej na rozmowach wideo i audio, a bardziej na dodaniu do nich aspektu społecznego. Ma to cenę, która stała się dość oczywista w obecnych okolicznościach. Przy tak wielu ludziach zmuszonych do pracy w domu lub uczenia się w domu, wzrósł popyt na łatwe w użyciu narzędzie do wideokonferencji. W rezultacie Zoom stał się wyjątkowo popularny, ponieważ w okolicy brakuje Skype.

Problem w tym, że Zoom ma swój własny zestaw problemów, a bezpieczeństwo jest z nich najgorsze. Skype nie był w stanie spełnić większości wymagań, ale wydaje się, że przyspiesza. Dodano nową funkcję, która umożliwia użytkownikom prowadzenie wideokonferencji w Skypie, do której każdy może dołączyć.

Sprawdź -   Jak odmontować dyski twarde w Ubuntu

Użytkownicy nie muszą mieć zainstalowanego programu Skype i nie potrzebują żadnego typu konta. Potrzebują tylko linku do rozmowy.

Bezpłatna wideokonferencja przez Skype

Odwiedź ten link i kliknij przycisk „Utwórz bezpłatne spotkanie”.

Otrzymasz link, który możesz skopiować i udostępnić każdemu. Jest też przycisk „Udostępnij zaproszenie”. Jeśli go klikniesz, będziesz mógł wysłać zaproszenie przez Outlooka lub Gmaila.

Link można otworzyć w dowolnej przeglądarce. Domyślnie witryna podejmie próbę otwarcia programu Skype, jeśli jest zainstalowany. Jeśli masz zainstalowaną aplikację Skype, możesz ją otworzyć i dołączyć do spotkania. Jeśli nie masz zainstalowanej aplikacji, możesz odrzucić powiadomienie, aby otworzyć aplikację Skype.

Sprawdź -   Jak przekonwertować skrypt PowerShell na EXE w Windows 10

Na stronie internetowej zobaczysz przycisk „Dołącz jako gość”. Kliknij go i wprowadź nazwę, której będziesz używać podczas wideokonferencji. Zezwól przeglądarce na dostęp do mikrofonu i kamery i gotowe.

Skype kontra Zoom

Skype miał przez jakiś czas funkcję wideokonferencji, ale był powiązany z jego aplikacją. To utrudnia dołączenie do niego osobom bez konta Skype. Ta nowa funkcja ułatwi każdemu korzystanie ze Skype. Nadal możesz korzystać z aplikacji Skype, podczas gdy inni nadal używają jej w swoich przeglądarkach.

W porównaniu do Zoom ta nowa funkcja Skype nie działa z funkcją planowania połączeń, którą niedawno wprowadzono. Wychodzi na wierzch, ponieważ jego linki są nieco bardziej losowe. Okazuje się, że linki Zoom są nieco przewidywalne, co ułatwia ich przewidywanie. Zoom pracuje teraz nad aktywną poprawą bezpieczeństwa, więc korzystanie z niego powinno być bezpieczniejsze już wkrótce.

Sprawdź -   Jak zainstalować i włączyć portfel Bitcoin Core w systemie Linux

x