01/26/2022

Jak przeskakiwać do tyłu i do przodu o 10 sekund w YouTube i innych aplikacjach

Udostępnij teraz w social media:

Czy kiedykolwiek szukałeś przycisków szybkiego przewijania do tyłu i przewijania do przodu w 10 sekund w aplikacji YouTube na iPhone’a, Androida lub iPada? Nie ma widocznych przycisków, ale jest ukryta sztuczka. Działa również w Netflix, Hulu, Disney + i wielu innych aplikacjach wideo.

Przewiń do tyłu lub do przodu o dziesięć sekund w YouTube

W aplikacji YouTube stuknij dwukrotnie w dowolnym miejscu lewej połowy filmu podczas odtwarzania, aby przewinąć do tyłu, lub stuknij dwukrotnie w dowolnym miejscu po prawej stronie obrazu, aby przejść do przodu. Za każdym razem, gdy stukniesz dwukrotnie, YouTube przeszuka 10 sekund do przodu lub do tyłu.

Stuknij, aby przejść dalej do tyłu lub do przodu. Na przykład, jeśli trzykrotnie dotkniesz lewej połowy filmu, YouTube cofnie się o 20 sekund. Jeśli dotkniesz prawej połowy filmu cztery razy, YouTube przeskoczy o 30 sekund do przodu. YouTube pokaże Ci, o ile sekund przewija się do przodu lub do tyłu na ekranie.

Sprawdź -   Jak zmusić aplikacje UWP do korzystania z procesora GPU w systemie Windows 10

Pasek wyszukiwania na dole filmu jest nadal przydatnym sposobem przewijania długiego filmu. Ale po przejściu do właściwego miejsca możesz wykonać kilka stuknięć, aby szybko wprowadzić poprawki.

Na komputerze z klawiaturą możesz nacisnąć klawisze J i L podczas korzystania z YouTube do przewijania do tyłu i do przodu o 10 sekund. YouTube obsługuje sporo skrótów klawiaturowych.

Netflix, Hulu, HBO Now, Disney + i nie tylko

Korzystając z paska wyszukiwania, możesz przewijać do tyłu lub do przodu.

Ta sztuczka jest szczególnie przydatna w aplikacji YouTube, ponieważ YouTube nie oferuje widocznych przycisków „przejdź do przodu” i „przejdź do tyłu”. Ale działa w wielu aplikacjach wideo na Twoim telefonie. Nawet w aplikacjach, które oferują widoczne przyciski, przeglądanie wideo może być szybsze, dwukrotnie dotykając tego dużego odtwarzacza wideo, zamiast dotykać tych małych przycisków.

Sprawdź -   Uzyskaj pięć sekund, aby cofnąć żenujący post na Facebooku

Oto kilka aplikacji, w których działa:

Netflix: dotknij dwukrotnie lewej lub prawej strony filmu podczas odtwarzania, aby przewinąć do tyłu lub do przodu o 10 sekund, tak jakbyś stuknął w normalne przyciski przewijania do przodu lub do tyłu w serwisie Netflix.
Hulu: W Hulu przyciski przeskakują do tyłu o 10 sekund do przodu o 30 sekund. Stuknij dwukrotnie po lewej stronie ekranu, aby cofnąć się o 10 sekund, lub stuknij dwukrotnie po prawej stronie, aby przejść do przodu o 30 sekund.
Disney +: dotknij dwukrotnie po lewej lub prawej stronie ekranu, aby przejść wstecz lub do przodu o 10 sekund.

Sprawdź -   Jak wyłączyć dodatki programu Outlook w celu rozwiązywania problemów

Niestety nie działa to w aplikacji HBO Now. Aplikacja ma przyciski do cofania się o 10 sekund i do przodu o 10 sekund, więc możesz je kliknąć. Większość aplikacji ma te widoczne przyciski. Aplikacja YouTube ukrywa te przyciski i to bardzo nietypowe.

Nie próbowaliśmy sztuczek w każdej aplikacji, ale jest to powszechna sztuczka, która z pewnością działa w wielu innych odtwarzaczach wideo. Warto spróbować, gdy oglądasz filmy na telefonie lub tablecie.

Niestety wydaje się, że nie działa w przeglądarkach takich jak Safari na iPhonie i iPadzie oraz Google Chrome na Androida.

x