Jak przesłać pliki do Dropbox z Facebook Messenger

Boty Facebook Messenger były niesamowicie popularne, gdy zostały po raz pierwszy ogłoszone. Strony z wiadomościami i mediami szybko utworzyły dedykowanego bota Messenger dla swojej strony i witryny. Dołączyło sporo innych usług. Celem było umożliwienie użytkownikom interakcji z usługą z poziomu aplikacji Messenger. Użytkownik nie musiał opuszczać aplikacji, aby uzyskać wskazówki, rekomendacje restauracji czy czasy transportu. Szum ucichł, ale od czasu do czasu ktoś opracowuje naprawdę niesamowitego bota Messenger, o którym warto pisać do domu. Alfredo to bot Messenger, który umożliwia przesyłanie plików do Dropbox z Facebook Messenger. Działa zarówno w interfejsie internetowym, jak i aplikacjach mobilnych.

Aby korzystać z Alfredo, musisz mieć konto Dropbox i konto na Facebooku.

Dodaj Alfredo do Messengera

Odwiedź łącze na końcu tego posta i kliknij Rozpocznij. Poczekaj, aż Alfredo wygeneruje link „Link Dropbox”. Kliknij go i pozwól Alfredo na zapisywanie plików na Twoim koncie Dropbox. Nowy folder o nazwie Alfredo zostanie dodany do Twojego konta Dropbox. Wszystkie obrazy i pliki przesłane do Dropbox za pośrednictwem tego bota zostaną zapisane w folderze Alfredo.

Prześlij plik do Dropbox

Po połączeniu Alfredo z kontem Dropbox możesz przesyłać pliki do Dropbox z Facebook Messenger. Kliknij przycisk zdjęcia pod polem wprowadzania tekstu i wybierz pliki, które chcesz przesłać. Po wybraniu pliku pojawi się on w wątku konwersacji. Alfredo poinformuje Cię, że plik jest przesyłany na Twoje konto Dropbox.

Po przesłaniu pliku otrzymasz powiadomienie z Dropbox na swoim komputerze (jeśli masz zainstalowaną aplikację).

Aby przesłać pliki do Dropbox z Facebook Messenger na telefonie iPhone lub telefonie z Androidem, postępuj zgodnie z przykładem. W przypadku aplikacji na smartfony istnieją ograniczenia; możesz udostępniać tylko pliki, do których można uzyskać dostęp z Messengera.

W systemie iOS oznacza to, że możesz przesyłać zdjęcia tylko do Dropbox. Android jest bardziej elastyczny. Możesz wybrać plik z pamięci urządzenia i przesłać go do Dropbox.

Alfredo jest zbędne, jeśli kiedykolwiek używasz własnego komputera lub telefonu do przesyłania plików do Dropbox. Użytkownicy Dropbox zwykle mają zainstalowaną oficjalną aplikację Dropbox, więc nie ma potrzeby korzystania z aplikacji innej firmy.

Jeśli jednak kiedykolwiek znajdziesz się na publicznym komputerze, Alfredo to szybki sposób na przesłanie plików do Dropbox. Nie musisz logować się do Dropbox ani przejmować się jego interfejsem internetowym.

Dodaj Alfredo

x