Jak przesłać prezentację ze smartfona na telewizor

Przygotowanie do prezentacji obejmuje wiele rzeczy; upewnienie się, że slajdy są w porządku, prezentacja jest spójna i dobrze połączona, szybka próba, sprawdzenie i ponowne sprawdzenie, czy masz plik prezentacji na swoim laptopie i upewnienie się, że działa. Prezentacje w dużej mierze nadal żyją na naszych laptopach i jeśli zapomnisz swojego laptopa lub nie masz takiego, aby uzyskać dostęp do pliku prezentacji z dysku w chmurze, jest to problem koszmarnych proporcji. Jeśli jednak prezentujesz za pomocą urządzenia Chromecast, potrzebujesz jedynie smartfona i aplikacji Prezentacje Google, aby przeprowadzić prezentację.

Prezentacje Google natywnie obsługują Chromecasta. Użytkownicy Androida mogą mniej więcej po prostu przesłać cały ekran do telewizora za pomocą Chromecasta, ponieważ istnieje wsparcie dla urządzenia na poziomie systemu operacyjnego, ale jeśli używasz starszej wersji Androida, takiej, która nie obsługuje Chromecasta, tak nie jest bez opcji.

Zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS Prezentacje Google z łatwością wypełniają lukę. Dotknij pliku prezentacji w Prezentacjach Google, a na górze pojawi się przycisk „Przesyłaj” (jeśli w sieci jest jakieś urządzenie). Dotknij go i wybierz urządzenie spośród wykrytych, a rozpocznie się przesyłanie do telewizora.

slajdy google-chromecast

Jest tu jednak małe zastrzeżenie; można przesyłać tylko slajdy w formacie Prezentacji Google. W naszych testach Prezentacje Google nie oferują przycisku „Przesyłaj” po dotknięciu pliku PPT lub KEY. Oznacza to, że musisz przekonwertować plik do formatu Prezentacji Google, co jest niezwykle łatwe do zrobienia.

Prześlij swoją prezentację do Prezentacji Google z komputera i otwórz ją. Zostaniesz poproszony o wybranie opcji „Tylko wyświetlanie” czy „Edytuj jako Prezentacje Google”. Wybierz opcję edycji, a plik zostanie przekonwertowany na format Prezentacji Google. Najlepiej zapisać plik jako kopię (z menu Plik) i na wszelki wypadek zachować oryginalny plik PPT na dysku.

Prezentacje Google - konwertuj

Po otwarciu pliku PPT lub KEY w Prezentacjach Google do edycji i pomyślnej konwersji, po otwarciu pliku w aplikacji Prezentacje Google na Androida lub iOS pojawi się przycisk Cast.

x