Jak przesłać wideo lub obraz z Dysku Google i Dropbox


Chromecast jest natywnie obsługiwany na Androidzie i możesz przesyłać praktycznie wszystko, nawet cały ekran, na telewizor. Jeśli na Twoim urządzeniu działa dużo starsza wersja Androida, która nie obsługuje natywnej obsługi Chromecasta lub używasz iPhone’a, opcje przesyłania są ograniczone do tych aplikacji, które obsługują Chromecasta. To problem, ponieważ pomimo tego, że urządzenie jest niesamowicie użyteczne i niedrogie, nadal brakuje dla niego wsparcia. Często programiści odgadują cel, do jakiego będą używane ich aplikacje, i nie biorą pod uwagę faktu, że użytkownik zawsze będzie starał się wyciągnąć z nich więcej. Weźmy na przykład Dysk Google i Dropbox; obie są niezwykle popularnymi aplikacjami o niezliczonych zastosowaniach i nie obsługują Chromecasta. Jeśli chcesz przesłać cokolwiek z którejkolwiek z tych dwóch aplikacji, potrzebujesz aplikacji pośredniczącej o nazwie LocalCast.

LocalCast to jedna z tych niezbędnych aplikacji dla każdego, kto posiada Chromecasta. Wypełnia tak wiele luk, które pozostają, gdy popularne aplikacje zaniedbują dodawanie obsługi Chromecasta. LocalCast ma dedykowaną zakładkę dla treści przechowywanych na dysku w chmurze. Pozwala zalogować się na konto Google lub Dropbox i pobiera pełną listę zsynchronizowanych plików, które można przesyłać.

Zainstaluj LocalCast i przejdź do zakładki Cloud. Na karcie Chmura wybierz kartę Dysk Google lub Dropbox (w zależności od tego, co chcesz) i zaloguj się na swoje konto. Będziesz musiał upoważnić LocalCast do łączenia się z kontem i uzyskiwania dostępu do znajdujących się na nim plików. Lista zsynchronizowanych plików jest ładowana prawie natychmiast. Kliknij przycisk Cast i połącz się z Chromecastem w swojej sieci. Po nawiązaniu połączenia stuknij plik, który chcesz przesłać.

local-cast-cloud local-cast-cloud-drive

Warto wspomnieć, że jeśli chcesz przesłać wideo, pamiętaj, że LocalCast nie obsługuje wszystkich formatów plików, a niektóre formaty nie są zgodne z samym Chromecastem. Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze używanie plików MP4. LocalCast nie przesyła dobrze dokumentów, ale w przypadku obrazów i filmów jest całkiem niezły.

Zainstaluj LocalCast z App Store

Zainstaluj LocalCast ze sklepu Google Play