Jak przesłać zdjęcie 360 ​​° na Facebook

Udostępnij teraz w social media:


Facebook od dawna wspiera filmy 360 ° i nie jest tajemnicą, że firma jest zaangażowana w wirtualną rzeczywistość. Dzięki filmom 360 ° nie możesz wziąć udziału w akcji, chyba że masz odpowiednie urządzenie do ich nagrania. Większość użytkowników musiała je oglądać, nie będąc w stanie nagrywać własnych. Facebook właśnie udostępnił zdjęcia 360 °, dzięki którym możesz wziąć udział w niektórych wydarzeniach. Ta funkcja wykonuje zdjęcia zrobione jako panoramy i przesyła je w formacie umożliwiającym przeglądanie 360 ​​°. Twoi znajomi mogą przesuwać obraz tak, jak w przypadku filmów i rozglądać się. Wcześniej Facebook traktował zdjęcia panoramiczne tak, jak wszystkie inne. Oto jak go przesłać.

  Jak przesyłać zdjęcia HD do Facebooka z telefonu

Nie potrzebujesz dodatkowego sprzętu, aby zrobić zdjęcie panoramiczne, ale Twoje urządzenie musi je obsługiwać. Większość urządzeń ma tę funkcję wbudowaną w domyślną aplikację aparatu. W przypadku urządzeń, które nie mają natywnej obsługi, możesz spróbować szczęścia z aplikacjami panoramicznymi innych firm. Camera360 i Google Street View nie są złe, żeby wymienić tylko kilka. IPhone 4S i nowsze pozwalają na robienie zdjęć panoramicznych, a domyślna aplikacja Aparat Google ma również tryb Panorama.

facebook-360-photos

Po prostu zrób zdjęcie panoramiczne, a następnie prześlij je na Facebooka, tak jak każde inne zdjęcie. Teraz Facebook może przekonwertować je na zdjęcie 360 ​​°, które Twoi znajomi mogą przesuwać. Ta funkcja jest wdrażana powoli i jeśli zdjęcie nie zostanie od razu przekonwertowane, może to być spowodowane tym, że funkcja nie jest jeszcze dostępna. Daj mu kilka dni. Zdjęcie 360 ​​° będzie oznaczone ikoną kompasu, aby je zidentyfikować. Stuknij zdjęcie i przesuń kursorem. Jeśli nie możesz się doczekać obejrzenia jednego z tych zdjęć, sprawdź Niesamowite obrazy NASA przedstawiające Międzynarodową Stację Kosmiczną.

  Zrozumienie list znajomych z Facebooka i Twojej prywatności

Przez Facebook

x