Jak przesyłać na Chromecasta z VLC Android

Udostępnij teraz w social media:

VLC to aplikacja dla każdego, kto szuka potężnego, bogatego w funkcje, bezpłatnego odtwarzacza multimedialnego. Jest dostępny na wszystkich głównych platformach stacjonarnych i mobilnych i obsługuje prawie wszystkie dostępne formaty plików multimedialnych. Trudno byłoby znaleźć aplikację, która wypada przeciwko niej pod względem funkcji, płatnych lub innych. To powiedziawszy, VLC powoli dodaje obsługę Chromecasta. Obecnie, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo multimedia z VLC do Chromecasta z pulpitu Windows, musisz uruchomić wersję beta aplikacji. To nie działa tak dobrze. VLC Android wypada znacznie lepiej. Możesz teraz przesyłać do Chromecasta z VLC Android, jeśli używasz wersji beta aplikacji.

  Ręce na: Android Lollipop Developer Preview

Aplikacja VLC Android Beta właśnie dodała obsługę Chromecasta. Jeśli masz telefon z Androidem, który ma natywną obsługę Chromecasta, nie będzie to wielka sprawa. Niestety aktualizacje Androida są powolne i nadal istnieją urządzenia, które obecnie są zablokowane z Androidem 6. Dlatego ma znaczenie, gdy aplikacja taka jak VLC dodaje obsługę Chromcast. Oczywiście jest to wersja beta aplikacji, więc zanim ją pobierzesz, musisz ją pobrać zostań beta testerem VLC. To tak proste, jak dołączenie do grupy w Google+. Dołącz za pomocą tego samego konta Google, którego będziesz używać do pobrania wersji beta aplikacji.

Obsługa VLC Android Beta Chromecast

Upewnij się, że Twój Chromecast został skonfigurowany i jest włączony. Pobierz VLC beta lub jeśli już ją masz, upewnij się, że używasz wersji 2.9.0 lub nowszej. Przycisk przesyłania nie pojawi się, chyba że masz już skonfigurowanego Chromecasta.

  Jak korzystać z widoku podzielonego w systemie Android 7.0

Otwórz VLC, a zobaczysz przycisk przesyłania na pasku nawigacyjnym. Dotknij go, a automatycznie połączy się z Twoim Chromecastem. Nie wymaga dodatkowego potwierdzenia. Jeśli masz więcej niż dwa Chromecasty, zapyta, z którym chcesz się połączyć, ale jeśli masz tylko jedno urządzenie, połączy się z nim automatycznie.

Aby się rozłączyć, tj. Zatrzymać przesyłanie do Chromecasta, ponownie kliknij przycisk przesyłania. Potwierdzi, czy chcesz zatrzymać przesyłanie do urządzenia przed odłączeniem się od niego.

W porównaniu do swojego stacjonarnego odpowiednika, VLC beta na Androida działa znacznie lepiej. Łączy się solidniej i podczas testów ani razu nie zawiodło. Może odtwarzać multimedia bez opóźnień, a jakość wideo jest dobra.

  Jak przypinać i odpinać ekrany w Android Lollipop

x