Jak przesyłać obrazy z podpisami na Whatsapp

Możesz przesyłać linki, teksty i zdjęcia w Whatsapp do pojedynczego kontaktu lub do całej grupy. To jedna z najłatwiejszych rzeczy do zrobienia. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał przesłać obrazy z podpisami na Whatsapp i dołączyć podpis do przesłanej wiadomości, okaże się, że jest to trudniejsze niż powinno. Jest to jednak nadal możliwe, więc oto jak to zrobić.

Przesyłaj obrazy z podpisami – Android

W rzeczywistości przesyłanie obrazów z napisami na Androida jest prostsze niż na iOS. Otwórz wątek czatu z podpisanym obrazem, który chcesz przesłać dalej.

Dotknij i przytrzymaj obraz, a zostanie on podświetlony niebieskim prostokątem. Oznacza to, że wiadomość została wybrana. Po wybraniu spójrz na górny pasek nawigacyjny w Whatsapp. Zobaczysz przycisk udostępniania. Dotknij go, a obraz otworzy się w trybie edycji, a podpis zostanie dołączony automatycznie. Stuknij przycisk wysyłania, a otworzy się arkusz udostępniania Androida. Tutaj dotknij Whatsapp i wybierz, do kogo chcesz przesłać obraz.

Przekazywanie obrazów z podpisami – iOS

Whatsapp na iOS jest nieco zagmatwany, jeśli chcesz przesyłać obrazy z podpisami. To znacznie dłuższy proces i musisz ręcznie skopiować i wkleić podpis.

Otwórz Whatsapp i dotknij podpisu obrazu i przytrzymaj go. Upewnij się, że nie dotykasz ani nie przytrzymujesz samego obrazu. Na ruchomym pasku narzędzi wybierz opcję „Kopiuj”. Następnie dotknij i przytrzymaj obraz. Ponownie pojawi się pływający pasek. Kliknij Przekaż dalej. Spowoduje to wybranie obrazu i otworzy czat do szybkiego wyboru. Dotknij przycisku udostępniania u dołu.

Przycisk udostępniania otworzy arkusz udostępniania iOS. Poszukaj Whatsapp w arkuszu udostępniania i wybierz osobę lub grupę, do której chcesz przekazać obraz.

Spowoduje to otwarcie obrazu w trybie edycji. Dotknij i przytrzymaj pole podpisu, a gdy pojawi się ruchomy pasek menu, wybierz Wklej, aby wkleić skopiowany wcześniej podpis. Dotknij wyślij i gotowe.

To nie powinno być tak trudne, jak jest. Prawdopodobnie nie odkryjesz, jak przesyłać dalej obrazy z podpisami, po prostu przeglądając. Można argumentować, że w rzeczywistości może być łatwiej po prostu zapisać obraz i wysłać go, ale nadal istnieje kwestia skopiowania podpisu, co jest nieco trudne. Whatsapp grupuje obrazy z podpisami, ale są one traktowane oddzielnie, jeśli chodzi o ich kopiowanie. Wszystko to można uprościć, dodając opcję w menu dalej, aby uwzględnić lub wykluczyć podpisy.