12/05/2021

Jak przesyłać strumieniowo gry Steam na pulpit systemu Linux?

Udostępnij teraz w social media:

Valve ma samodzielnego klienta strumieniowego przesyłania gier Steam Link dla systemów Linux, Mac OS, Windows i urządzeń mobilnych. Dzięki niemu możesz przesyłać strumieniowo gry uruchomione na komputerze do gier przez Steam do aplikacji Steam Link. To doskonała opcja dla graczy z Linuksem, którzy chcą grać w gry na komputery stacjonarne na swoich laptopach. Oto jak to skonfigurować.

Uwaga: aby gra zdalna działała, musisz mieć komputer do gier z systemem Linux, na którym działa Steam, oraz inny komputer z aplikacją Steam Link w systemie Linux.

Instalowanie aplikacji Steam Link w systemie Linux

Możliwe jest przesyłanie strumieniowe gier Steam na pulpit systemu Linux za pomocą klienta Steam. Biorąc to pod uwagę, znacznie łatwiej jest korzystać z dedykowanego klienta Steam Link firmy Valve. Niestety ta aplikacja nie jest preinstalowana w żadnym systemie operacyjnym Linux. Zamiast tego musi być zainstalowany.

Aby aplikacja Steam Link działała na komputerze z systemem Linux, zacznij od otwarcia okna terminala na pulpicie systemu Linux. Możesz otworzyć okno terminala na pulpicie, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Lub wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji.

Sprawdź -   Jak wyodrębnić informacje z MKV w systemie Linux

Gdy okno terminala jest otwarte i gotowe do użycia, można rozpocząć instalację Steam Linka. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami instalacji, które odpowiadają aktualnie używanemu systemowi Linux.

Flatpak

Wydanie Flatpak Steam Link to najlepszy sposób na uruchomienie aplikacji w systemie Linux. Flatpak nie tylko działa na większości systemów operacyjnych Linux, ale jest łatwy w instalacji. Aby rozpocząć, musisz skonfigurować środowisko wykonawcze Flatpak na swoim komputerze.

Aby skonfigurować środowisko wykonawcze Flatpak na komputerze z systemem Linux, zainstaluj pakiet „flatpak”. Jeśli nie możesz dowiedzieć się, jak skonfigurować środowisko wykonawcze, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na ten temat. Omówi, jak skonfigurować Flatpak.

Po skonfigurowaniu środowiska wykonawczego Flatpak na komputerze można rozpocząć instalację Steam Link. Używając flatpak pilot-dodaj polecenie poniżej. To polecenie doda sklep z aplikacjami Flathub do twojego systemu.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Po dodaniu Flathub zainstaluj aplikację Steam Link za pomocą instalacja flatpak Komenda.

flatpak install flathub com.valvesoftware.SteamLink

Arch Linux AUR

Samodzielna aplikacja Steam Link jest dostępna dla użytkowników Arch Linux za pośrednictwem AUR. Aby to działało, musisz skonfigurować narzędzie pomocnicze Trizen AUR. Korzystając z poniższych poleceń, skonfiguruj narzędzie Trizen.

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/

makepkg -sri

Po uruchomieniu aplikacji pomocniczej Trizen AUR użyj trizen -S polecenie, aby zainstalować najnowszą wersję aplikacji Steam Link na komputerze Arch Linux.

trizen -S steamlink

Jak przesyłać strumieniowo gry Steam na pulpit systemu Linux?

Aby przesyłać strumieniowo gry Steam na pulpit systemu Linux za pomocą łącza Steam, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku.

Sprawdź -   Jak zamontować zewnętrzne dyski twarde w systemie Linux

Krok 1: Uruchom aplikację Steam Link na pulpicie systemu Linux, wyszukując ją w menu aplikacji. Po otwarciu aplikacji zobaczysz ekran „Sparuj kontroler”. Jeśli chcesz, wybierz „Sparuj kontroler Steam” lub „Sparuj inne kontrolery”.

Nie chcesz sparować kontrolera z aplikacją Steam Link? Kliknij przycisk „Pomiń”, aby kontynuować.

Krok 2: Po skonfigurowaniu kontrolera zobaczysz ekran „Połącz z komputerem”. Stąd będziesz mógł połączyć się ze swoim komputerem do gier z systemem Linux i Steam.

Usiądź wygodnie i pozwól Steam Linkowi wykryć komputer do gier z systemem Linux. Jeśli nie może wykryć twojego komputera, wybierz przycisk „Inny komputer”. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, które aplikacja Steam Link umożliwia sparowanie aplikacji Link z komputerem.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw ikony płaszczyzny w systemie Linux

Krok 3: Po zakończeniu parowania kliknij zdalny komputer, aby uzyskać do niego dostęp w aplikacji Steam Link. Po tym uzyskasz zdalny dostęp do komputera w Steam Big Picture. Tutaj możesz wyszukać grę wideo do zainstalowania.

Krok 4: Po zainstalowaniu gry wideo na zdalnym komputerze można rozpocząć granie. Wybierz swoją grę w bibliotece Steam i kliknij przycisk „GRAJ”, aby uruchomić zdalną grę. Po wybraniu „PLAY”, pamiętaj, że zdalny komputer z systemem Linux może zająć trochę czasu, aby załadować grę, ponieważ jest ona przez sieć LAN.

Krok 5: Po wybraniu przycisku „PLAY”, Steam Link wyświetli ekran „Uruchamianie”. Po otwarciu ekranu „Uruchamianie” gra wyświetli się w aplikacji Steam Link. Ciesz się grą!

Jeśli chcesz zakończyć przesyłanie strumieniowe w aplikacji Steam Link, przytrzymaj przycisk Ucieczka klawisz na klawiaturze. Gdy to zrobisz, pojawi się menu. Korzystając z tego menu, wybierz przycisk „Zatrzymaj transmisję”, aby zakończyć zdalną sesję grania na podłączonym do sieci komputerze do gier.

x