Jak przesyłać strumieniowo Ubuntu do systemu Windows za pomocą Splashtop

Udostępnij teraz w social media:

Masz komputer z systemem Linux, do którego potrzebujesz zdalnego dostępu z pulpitu systemu Windows? Zapomnij o konfigurowaniu serwera VNC. Zamiast tego sprawdź Splashtop! Co to jest Splashtop? Jest to prosta aplikacja, która może łatwo przesyłać strumieniowo Ubuntu do Windows lub dosłownie przesyłać strumieniowo ekran między dowolnym systemem operacyjnym komputera (bezpiecznie) przez sieć (w tym Internet) w celu zdalnego dostępu. Możesz także użyć Splashtop do sterowania komputerem z urządzenia z systemem Android.

Uwaga: w tym przewodniku skupiamy się na systemie Ubuntu Linux jako zdalnym komputerze. Jednak kod źródłowy Splashtop Streamera jest dostępny dla wszystkich dystrybucji Linuksa tutaj.

Wymagania wstępne

Używanie Splashtop w nowszych wersjach Ubuntu jest trudne, ponieważ programiści nie mają żadnych nowych wersji oprogramowania dostępnych dla najnowszej wersji Ubuntu. Najnowsze wydania Splashtop są przeznaczone dla Ubuntu 14.04. Pobranie pakietu bez zmian i zainstalowanie go w najnowszej wersji Ubuntu 18.04 zakończy się niepowodzeniem, ponieważ nie ma zależności.

Aby rozwiązać ten problem, musisz dodać stare repozytorium oprogramowania Ubuntu 14.04. Dodanie tego repozytorium pozwoli staremu pakietowi Splashtop zebrać zależności, których potrzebuje do poprawnego działania.

W terminalu edytuj plik /etc/apt/sources.list za pomocą edytora tekstu Nano.

sudo nano /etc/apt/sources.list

Wklej następujący kod do Nano:

  Jak zsynchronizować tapetę na komputerach stacjonarnych w systemie Windows 10

# Ubuntu 14.04 Repo for Splashtop

deb https://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu zaufany główny wszechświat

Zapisz Nano za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl + O i zamknij za pomocą Ctrl + X.

Po wyjściu z Nano odśwież źródła oprogramowania Ubuntu za pomocą polecenia aktualizacji.

sudo apt update

Po zaktualizowaniu czas zainstalować wszelkie pojawiające się aktualizacje oprogramowania.

sudo apt upgrade

Podczas uruchamiania polecenia aktualizacji i aktualizacji możesz zauważyć błąd w repozytorium oprogramowania 14.04. Ten błąd pojawia się, ponieważ repozytorium nie ma prawidłowego klucza GPG. Na szczęście naprawienie tego problemu jest łatwe:

sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com 40976EAF437D05B5

Uruchomienie polecenia apt-key naprawi wszelkie problemy z kluczami GPG, na które działa źródło oprogramowania Ubuntu 14.04. Stąd ponownie uruchom polecenie aktualizacji, aby je sfinalizować.

sudo apt update

Gdy GPG działa, Splashtop będzie można teraz zainstalować na Ubuntu 18.04!

Zainstaluj Splashtop Streamer

Teraz, gdy repozytorium oprogramowania zależności Ubuntu 14.04 działa w Ubuntu 18.04, pobranie starego pakietu Splashtop Linux ze strony internetowej będzie działać bezbłędnie. Na początek chwyć paczkę za pomocą wget.

wget https://d17kmd0va0f0mp.cloudfront.net/linux/Splashtop_Streamer_Ubuntu_14.04_v2.2.5.1-4_amd64.deb

Za pomocą polecenia dpkg zainstaluj pakiet.

sudo dpkg -i Splashtop_Streamer_Ubuntu_14.04_v2.2.5.1-4_amd64.deb

Instalacja Splashtop na Ubuntu wiąże się z pewnymi problemami, ponieważ pakiet nie instaluje automatycznie zależności. Aby rozwiązać ten problem, musisz zmusić Ubuntu do ręcznej instalacji za pomocą polecenia apt install:

sudo apt install -f

Wyłącz repozytorium Ubuntu 14.04

Włączenie źródła oprogramowania 14.04 umożliwia instalację Splashtopa na nowszych wersjach Ubuntu, jednak ze względu na jego wiek powinniśmy go wyłączyć. Nie martw się! Splashtop się nie zepsuje! Wszystko to powoduje wyłączenie wszelkich przyszłych aktualizacji za pośrednictwem tego źródła oprogramowania.

  Jak usunąć plik hibernacji w systemie Windows 10

Aby wyłączyć, otwórz nano i dodaj # przed repozytorium oprogramowania 14.04. To powinno wyglądać tak:

## Ubuntu 14.04 Repo dla Splashtop

#deb https://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu zaufany główny wszechświat

Po wyłączeniu repozytorium uruchom polecenie aktualizacji, aby zakończyć:

sudo apt update

Skonfiguruj Splashtop Streamer

Gdy otworzysz Splashtop po raz pierwszy, interfejs użytkownika poprosi o zaakceptowanie „Umowy użytkownika”. Kliknij, aby zaakceptować, aby uruchomić program.

Po otwarciu Splashtop poinformuje Cię, że aplikacja nie może być używana bez konta. Kliknij przycisk „utwórz”, aby utworzyć nowe konto Splashtop.

Zaloguj się na swoje nowe konto Splashtop i pozwól aplikacji działać. Dopóki działa aplikacja Streamer, Twój komputer z systemem Ubuntu będzie dostępny za pomocą Splashtop Personal.

Uzyskaj zdalny dostęp do Ubuntu

Splashtop Streamer z powodzeniem transmituje Twój komputer z systemem Ubuntu Linux do Internetu. Teraz nadszedł czas, aby uzyskać do niego dostęp. Przejdź do innego komputera (z systemem Windows) i odwiedź tę witrynę. Przewiń w dół i pobierz najnowszą wersję Splashtop Personal dla Windows.

Uwaga: Splashtop działa również na komputerach Mac i urządzeniach mobilnych.

  Jak zatrzymać automatyczne uruchamianie aplikacji Microsoft Teams w systemie Windows 10

Uruchom aplikację instalacyjną i uruchom ją na zdalnym komputerze. Po zainstalowaniu musisz zalogować się na swoje konto Splashtop. Pamiętaj, że aby uzyskać dostęp do zdalnego komputera z systemem Ubuntu Linux, który przesyła strumieniowo za pomocą Splashtop, musisz użyć tego samego konta.

Po zalogowaniu pozwól aplikacji załadować i wykryć wszystkie komputery z uruchomionym urządzeniem do przekazu strumieniowego. Następnie przejrzyj i zlokalizuj komputer Ubuntu. Kliknij prawym przyciskiem myszy komputer z systemem Ubuntu i wybierz opcję „obudź ten komputer”, aby upewnić się, że komputer jest aktywny i dostępny zdalnie.
Po wybudzeniu zdalnego komputera kliknij go dwukrotnie, aby rozpocząć zdalne połączenie.

Rozłączanie

Odłączanie się od sesji zdalnych w Splashtop jest tak proste, jak połączenie się. Aby wyjść ze zdalnej sesji Ubuntu, zamknij okno Splashtop Personal, naciskając przycisk X. Po zamknięciu okna Splashtop automatycznie rozłączy się ze zdalną sesją Ubuntu.

x