Jak przesyłać zdjęcia HD do Facebooka z telefonu

Smartfony mają świetne aparaty iz roku na rok są coraz lepsze. Ilość szczegółów, które można uchwycić na zdjęciu wykonanym wysokiej klasy telefonem, może konkurować z lustrzanką cyfrową. Te zdjęcia są często udostępniane online w aplikacjach takich jak Instagram lub sieciach społecznościowych, takich jak Facebook. Użytkownicy udostępniają je w ruchu, a to oznacza, że ​​korzystają z sieci komórkowej. Aby przyspieszyć przesyłanie i zmniejszyć opodatkowanie planu danych, Facebook nie przesyła najlepszej wersji zdjęcia, tj. Przesyła skompresowane zdjęcie. Oto, jak możesz przesyłać zdjęcia HD do Facebooka z telefonu.

Prześlij zdjęcia HD na Facebooka – iPhone

Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij aplikacji Facebook. Na ekranie szczegółów aplikacji zobaczysz pełną listę wszystkich uprawnień, które ma aplikacja. Na tym ekranie możesz zmienić dowolne uprawnienia aplikacji. Przewiń w dół, a zobaczysz dwa przełączniki do przesyłania filmów i zdjęć do HD.

Jeśli chcesz przesyłać tylko zdjęcia HD do Facebooka, możesz włączyć opcję samych zdjęć i pozostawić wideo wyłączone.

Prześlij zdjęcia HD na Facebooka – Android

W systemie Android otwórz aplikację Facebook i przejdź do zakładki hamburger. Przewiń w dół na sam dół i dotknij Ustawienia i prywatność. Spowoduje to ujawnienie dodatkowych ustawień. Kliknij Ustawienia aplikacji. Na ekranie ustawień aplikacji zobaczysz przełączniki do przesyłania obrazu HD i wideo. W telefonie możesz włączyć oba lub jedną z nich.

Nie ma podobnej opcji dla stacjonarnej wersji witryny Facebooka, ale obrazy, które udostępniasz z pulpitu, są domyślnie skompresowane, a tym samym ich jakość jest obniżona. To samo dotyczy filmów, które publikujesz na swojej osi czasu. Aby obejść ten problem, należy najpierw utworzyć album, a następnie przesłać do niego zdjęcia i / lub filmy. Gdy to zrobisz, zobaczysz program do przesyłania, który prześle wersję HD Twoich multimediów.

Powinniśmy wspomnieć, że jeśli zdecydujesz się rozpocząć przesyłanie zdjęć w jakości HD do Facebooka ze swojego telefonu, ich przesłanie zajmie więcej czasu, obrazy będą ładowane dłużej dla innych na ich osi czasu, a Twój plan danych będzie zużyty więcej niż zwykły. Warto również wspomnieć, że aplikacje Facebooka, które są znane z tego, jak bardzo wyczerpują baterię telefonu, prawdopodobnie będą zużywać więcej energii podczas przesyłania zdjęć lub filmów HD. Lepszym pomysłem może być przesłanie ich po powrocie do domu i posiadaniu komputera do pracy.

x