Udostępnij teraz w social media:

Jeśli chcesz przenieść zdjęcia z telefonu na pulpit, najłatwiej to zrobić za pomocą kabla do transmisji danych. Dotyczy to zarówno telefonów z systemem Android, jak i iPhone’ów. Istnieją inne metody importowania tych zdjęć, ale najbardziej niezawodną jest metoda kabla do transmisji danych. Jeśli nie masz kabla do transmisji danych, utkniesz w poszukiwaniu innych alternatyw, które nie będą wymagały podłączenia telefonu do komputera. Jeśli jednak masz system Windows 10, Microsoft właśnie niezwykle ułatwił przesyłanie zdjęć przez Wi-Fi.

Firma Microsoft wydała nową aplikację o nazwie Aplikacja Photos Companion dla systemów iOS i Android. Ta aplikacja jest aplikacją towarzyszącą aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 10. Dzięki tej aplikacji możesz przesyłać zdjęcia z telefonu na komputer, pod warunkiem, że oba urządzenia są w tej samej sieci Wi-Fi. Ta aplikacja działa z eksperymentalną funkcją w aplikacji Zdjęcia, więc musisz ją najpierw włączyć.

Sprawdź -   Jak utrzymać Num Lock zawsze włączony [Windows]

Włącz importowanie z telefonu komórkowego przez WiFi

Otwórz aplikację Zdjęcia. W prawym górnym rogu kliknij przycisk więcej opcji (ten z trzema kropkami) i wybierz Ustawienia z menu. Na ekranie Ustawienia przewiń na sam dół. W sekcji Dodatki włącz opcję „Pokaż dodatkowe funkcje podglądu”.

Teraz wróć do głównego interfejsu aplikacji Zdjęcia i kliknij przycisk Importuj. W menu pojawi się nowa opcja o nazwie „Z telefonu komórkowego przez Wi-Fi”. Kliknij to.

Spowoduje to ujawnienie kodu QR, który musisz zeskanować. Przełącz się na swój telefon.

Przesyłaj zdjęcia przez WiFi

Zainstaluj aplikację Photos Companion i dotknij Send Photos. Aplikacja zapyta o pozwolenie na dostęp do aparatu. Gdy udzielisz mu dostępu, otworzy skaner kodów QR. Użyj go, aby zeskanować kod QR, który aplikacja Zdjęcia wyświetla na pulpicie. To sprawdza, czy prawidłowe dwa urządzenia komunikują się ze sobą. Teraz możesz wybrać zdjęcia z rolki aparatu i wysłać je.

Sprawdź -   Jak usunąć dane specyficzne dla witryny z Safari na iOS

Zdjęcia są przesyłane dość szybko i są zapisywane w folderze Pictures w folderze o nazwie „Imported from Photos Companion”. Odpowiednio pojawią się w sekcji Albumy w aplikacji Zdjęcia.

Funkcje podglądu są funkcjami eksperymentalnymi, więc mogą zawierać błąd lub dwa, ale w naszych testach ta funkcja i aplikacja towarzysząca Zdjęcia działają świetnie. Jeśli Twój przepływ pracy obejmuje robienie zrzutów ekranu na telefonie i edytowanie ich na komputerze, spodoba ci się to.

Ta funkcja jest dostępna dla wszystkich w stabilnym kanale wersji systemu Windows 10.