Jak przeszukać określony obszar w Mapach Google

Wyszukując lokalizację w Mapach Google, możesz wprowadzić tyle informacji o niej, ile znasz. Jeśli znasz tylko nazwę zakładu, to często wystarczy. Do nazwy można dodać wszelkie dodatkowe informacje, takie jak ulica lub okolica, w której się znajduje. Nieco bardziej niejasna funkcja wyszukiwania w aplikacji umożliwia przeszukiwanie określonego obszaru w Mapach Google.

Jest to przydatne, jeśli próbujesz znaleźć lokalną firmę / placówkę, ale jedna o tej samej nazwie istnieje gdzie indziej i jest znacznie bardziej popularna. Wyszukiwanie według obszaru w Mapach Google umożliwia wybranie określonego obszaru i przeskanowanie go przez Mapy Google w poszukiwaniu miejsca, które próbujesz znaleźć. Wszystkie inne obszary poza wybranym przez Ciebie są ignorowane.

Wyszukaj określony obszar w Mapach Google

Otwórz Mapy Google i wyszukaj restaurację, park lub przystanek autobusowy. Gdy aplikacja wczyta lokalizację, pod paskiem wyszukiwania pojawi się przycisk „Wyszukaj w tym obszarze”. Jeszcze go nie dotykaj.

Najpierw przesuń do obszaru, który faktycznie chcesz przeszukać, i powiększ go, aby zdefiniować granice obszaru. Gdy obszar, który chcesz przeskanować, wyśrodkowany na ekranie, naciśnij przycisk „Przeszukaj ten obszar”. Mapy Google przeszukają tylko ten konkretny obszar pod kątem wyszukanego miejsca.

Adres ulicy a wyszukiwanie obszaru

Ta funkcja wyszukiwania nie ma pierwszeństwa przed adresem. Jeśli masz adres, na którym znajduje się ulica lub okolica o tej samej nazwie, istnieje gdzie indziej, jest to łatwy sposób na zawężenie go. Nieco podobny rezultat można osiągnąć, podając jak najwięcej dokładnego adresu. Mapy Google nadal będą przeszukiwać przynajmniej całe miasto. Dopiero w przypadku błędu adresu lub braku pewności co do adresu wyszukiwanie obszaru w Mapach Google będzie przydatne.

Wyszukiwanie według obszaru nie jest dostępne w Mapach Google w internecie. Możesz go używać tylko w aplikacjach Mapy Google na iOS lub Androida.

Jeśli szukasz miejsca w Mapach Google, a opcja Przeszukaj ten obszar nie pojawia się, powiększ widok nieco dalej lub trochę przesuń, aby aplikacja zrozumiała, że ​​próbujesz znaleźć miejsce w określonym obszarze. Następnie pojawi się opcja Przeszukaj ten obszar. Gdy to nastąpi, możesz zmienić obszar, na którym jest ustawiony fokus, przed dotknięciem przycisku wyszukiwania.