01/18/2022

Jak przetestować głośniki dźwięku przestrzennego w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Ustawienie nowej konfiguracji dźwięku przestrzennego może być zniechęcające, gdy tak wiele głośników zostanie prawidłowo ustawionych. Na szczęście system Windows 10 zawiera mały wbudowany program testowy, który może pomóc w jego skonfigurowaniu. Oto jak uzyskać do niego dostęp.

Najpierw kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę głośnika na pasku zadań i wybierz „Dźwięki” z menu, które się pojawi.

(Możesz także otworzyć Panel sterowania i kliknąć Sprzęt i dźwięk> Dźwięk).

W wyświetlonym oknie wybierz kartę „Odtwarzanie”, a następnie wybierz z listy urządzenie wyjściowe dźwięku przestrzennego, które chcesz przetestować. Na wielu komputerach będzie to urządzenie o nazwie „Głośniki”. Kliknij przycisk „Konfiguruj”, aby skonfigurować wybrane urządzenie.

Sprawdź -   Jak usunąć tło wideo w systemie Windows 10

(Możesz także kliknąć prawym przyciskiem urządzenie na liście odtwarzania i wybrać „Konfiguruj [Device Name]. ”

Wybierz

Otworzy się okno „Konfiguracja głośników”. Na liście kanałów audio wybierz konfigurację, którą chcesz przetestować. Na przykład, jeśli masz podłączony dźwięk przestrzenny 7.1 i chcesz to sprawdzić, wybierz „7.1 Surround”.

Następnie kliknij przycisk „Test” tuż pod listą kanałów. Usłyszysz dzwonek testowy odtwarzany pojedynczo przez wszystkie głośniki w konfiguracji. Podczas odtwarzania każdego głośnika będzie on podświetlony na schemacie.

Jeśli chcesz przerwać proces testowania, kliknij ponownie przycisk „Test”, co spowoduje wyświetlenie komunikatu „Stop” podczas odtwarzania dzwonków.

W konfiguracji głośników dla systemu Windows 10 wybierz kanały audio i kliknij

Jeśli chcesz przetestować poszczególne głośniki, kliknij je na schemacie znajdującym się po prawej stronie okna. Gdy klikniesz głośnik, przez ten konkretny głośnik zostanie odtworzony dzwonek. Może to pomóc w ustaleniu, czy głośniki są ustawione prawidłowo.

Sprawdź -   Jak znaleźć klucz produktu systemu Windows 10 za pomocą wiersza polecenia

W konfiguracji głośników w systemie Windows 10 kliknij pojedynczy głośnik, aby usłyszeć odtwarzany z niego dźwięk.

Następnie możesz nacisnąć „Anuluj” lub zamknąć okno przyciskiem „X” w rogu. Następnie zamknij właściwości „Dźwięk” i będziesz na dobrej drodze.

Możesz także kliknąć „Dalej” i przejść przez kreatora, aby w razie potrzeby powiedzieć systemowi Windows, które głośniki nie są podłączone.

Miłego słuchania!

x