Jak przetestować klawiaturę Mac lub Apple

Klawiatury Apple lub wbudowana klawiatura MacBooka są ogólnie klawiaturami dobrej jakości, ale nie są odporne na problemy. Mogą przestać działać całkowicie lub częściowo, to znaczy tylko kilka kluczy. Może to być problem z oprogramowaniem, a Apple miał problemy z klawiaturą w przeszłości, miało to związek z powtarzaniem klawiszy, gdy nie powinny. Jeśli uważasz, że klawiatura komputera Mac lub MacBook jest zepsuta, możesz ją przetestować.

Przetestuj klawiaturę Apple

Możesz przetestować klawiaturę Apple lub MacBook za pomocą aplikacji internetowej lub aplikacji komputerowej na komputery Mac. Wybór nalezy do ciebie. Jeśli chcesz przetestować klawiaturę za pomocą aplikacji internetowej, zalecamy użycie Keyboard Checker. Zalecamy tę aplikację wcześniej do sprawdzania klawiatury Windows. Posiada również test na klawiatury Apple. Odwiedź kontroler klawiatury i dotknij każdego klawisza na klawiaturze. Naciśnięty klawisz jest podświetlony na zielono.

Jeśli wolisz używać aplikacji komputerowej do testowania kluczy, możesz użyć Sprawdzać. Jest to darmowa aplikacja typu open source, która może testować klawiaturę, a także testować ekran pod kątem martwych pikseli. Pobierz i uruchom aplikację. Wybierz „Test klawiatury” na ekranie uruchamiania aplikacji, a otrzymasz klawiaturę ekranową.

Śmiało i stuknij różne klawisze, aby sprawdzić, czy działają, i który klawisz zostanie rozpoznany po naciśnięciu klawisza. Zielone podświetlenie oznacza klawisz, który jest przytrzymywany, a niebieskie podświetlenie oznacza klawisz, który został naciśnięty i zwolniony.

W przypadku klawiszy funkcyjnych należy przytrzymać klawisz Fn na klawiaturze, aby je wykonać.

Jeśli niektóre klawisze na klawiaturze nie reagują, a używasz zewnętrznej klawiatury Apple, możesz spróbować użyć jej w innym systemie i sprawdzić, czy działają na niej klawisze niereagujące. Jeśli nie, klawiatura jest zepsuta. Będziesz musiał albo go wymienić, albo naprawić. Jeśli nie chcesz korzystać z klawiatury Apple, która jest generalnie droższa niż klawiatura firmy innej niż Apple, możesz z nią łatwo korzystać. Klawisze na klawiaturze Windows można odwzorować, aby były bardziej intuicyjne w użyciu w systemie macOS. Funkcja zmiany mapowania jest dostępna od razu po wyjęciu z pudełka, jeśli wszystko, co chcesz zrobić, to zmienić sposób działania klawiszy modyfikujących. Jeśli chcesz ponownie przypisać inne klucze, możesz użyć aplikacji o nazwie Karabińczyk.

x