Jak przewinąć do przodu i do tyłu film z YouTube o dziesięć sekund [Android]


YouTube od dawna ma przyciski do przodu i do tyłu do przechodzenia do następnego lub poprzedniego filmu na liście odtwarzania. Przycisk do przodu działa również poza listami odtwarzania i umożliwia odtworzenie następnego sugerowanego filmu. Jeśli chodzi o przeskakiwanie do przodu lub do tyłu w tym samym filmie, możesz użyć paska wyszukiwania tylko w systemie iOS. W systemie Android YouTube otrzymał aktualizację, która umożliwia użytkownikom przewijanie filmu do przodu lub do tyłu o dokładnie dziesięć sekund. Ta funkcja jest aktywowana przez dwukrotne dotknięcie lewej krawędzi wideo, aby wrócić, i prawej krawędzi, aby przejść do przodu.

Ta funkcja jest obecnie dostępna tylko w systemie Android. Upewnij się, że Twoja aplikacja YouTube jest aktualna. Funkcja została dodana w wersji 11.47.57.

Otwórz dowolny film w aplikacji YouTube. Dwukrotnie dotknij wideo blisko prawej krawędzi, a wideo przeskoczy do przodu o dziesięć sekund. Na ekranie pojawią się przyciski do przodu i „ 10 sekund ”, aby wskazać, jak daleko do przodu przeskoczy wideo. Wyświetlany jest również monit, aby nie sądzić, że przypadkowo przeskoczyłeś do następnego filmu.

Dwukrotnie dotknij wideo wzdłuż lewej krawędzi, a przewinie się ono o dziesięć sekund. Podobnie jak funkcja przewijania do przodu, funkcja przewijania do tyłu wyświetla również przyciski i „10 sekund”, aby wskazać, że wideo cofa się o dziesięć sekund.

Przewijanie YouTube

Nowa funkcja przewijania do przodu i do tyłu działa na pełnym ekranie, jak również w widoku normalnym.

W przypadku braku tej funkcji użytkownicy musieli używać paska wyszukiwania, aby przeskoczyć do określonej pozycji w filmie. Pasek wyszukiwania umożliwia użytkownikom przejście do bardziej precyzyjnego czasu, podczas gdy gesty przewijania do przodu i do tyłu mają ustalony interwał czasowy, do którego przechodzą. Gesty są łatwiejsze w użyciu na telefonie, zwłaszcza te, które nie mają bardzo dużego ekranu. Miejmy nadzieję, że funkcja zostanie wkrótce dodana do wersji na iOS.

Zainstaluj YouTube ze sklepu Google Play

x