01/20/2022

Jak przygotować model 3D do drukowania w systemie Linux za pomocą Cura

Udostępnij teraz w social media:

Cura jest jednym z najlepszych narzędzi do drukowania 3D. Obsługuje mnóstwo wspaniałych funkcji i jest łatwy w użyciu. W tym przewodniku omówimy, jak używać programu Cura do przygotowania modelu 3D do drukowania w systemie Linux.

Instalowanie Cura w systemie Linux

Musisz zainstalować aplikację Cura na komputerze z systemem Linux, zanim spróbujesz użyć jej do drukowania plików. Aby skonfigurować Cura w systemie Linux, postępuj zgodnie z naszym szczegółowym przewodnikiem dotyczącym instalacji Ultimaker Cura w systemie Linux.

Skonfiguruj swoją drukarkę za pomocą Cura

Po zainstalowaniu programu Cura na komputerze z systemem Linux musisz skonfigurować go do pracy z drukarką. Każda drukarka 3D ma określony sprzęt i ustawienia i należy je ustawić bezpośrednio w aplikacji, w przeciwnym razie wydruki mogą się nie powieść.

Aby poprawnie skonfigurować drukarkę za pomocą programu Cura, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku.

Krok 1: Uruchom aplikację Cura na komputerze z systemem Linux i kliknij przycisk „Rozpocznij” w aplikacji. Wybranie tego przycisku uruchomi kreatora konfiguracji w Cura.

Krok 2: Kliknij przycisk „pomiń” na stronie „Konto Ultimaker”. Po skonfigurowaniu drukarki za pomocą programu Cura, później zajmiemy się procesem logowania.

Sprawdź -   Jak czytać e-maile offline w systemie Linux

Krok 3: Po przejściu poza stronę „Konto Ultimaker” w kreatorze konfiguracji, zobaczysz „Dodaj drukarkę”. Jeśli masz drukarkę sieciową, Cura ją znajdzie i możesz ją dodać.

W przeciwnym razie znajdź przycisk „Dodaj drukarkę niepodłączoną do sieci” i wybierz go myszą.

Krok 4: Po wybraniu menu „drukarka niepodłączona do sieci”, Cura wyświetli listę dostępnych drukarek 3D, które są obsługiwane. Przejrzyj listę i wybierz swój dokładny model.

Na przykład, aby dodać Ender 5, należy przejść do „Creality3D” w menu „drukarka niepodłączona do sieci”, kliknąć ją i wybrać „Ender 5.”.

Krok 5: Po wybraniu drukarki w menu Cura wyświetli okno „Ustawienia urządzenia”. W oknie „Ustawienia maszyny” Cura skonfiguruje ustawienia drukarki na podstawie wstępnie zdefiniowanych konfiguracji. Skonfiguruje również Twoją wytłaczarkę.

Pozostaw ustawienia domyślne, chyba że wiesz, co robisz. Następnie kliknij przycisk „Dalej”, aby przejść do następnej strony w przewodniku.

Krok 6: Po skonfigurowaniu drukarki w obszarze ustawień Cura „Machine”, znajdź obszar dysz (w Generic PLA) i kliknij go. Następnie ustaw go na rozmiar dyszy ekstrudera, której używasz w swojej drukarce.

Sprawdź -   4 najlepsze alternatywy Adobe Acrobat dla systemu Linux

Nie masz pewności, jak duża jest Twoja dysza ekstrudera? Pozostaw ustawienia w konfiguracji domyślnej. Na przykład 0,4 mm powinno działać wystarczająco dobrze.

Zaloguj się

Chociaż korzystanie z programu Cura nie jest wymagane, powinieneś się zalogować, ponieważ będziesz mieć dostęp do rynku, rozszerzeń itp. Aby się zalogować, znajdź przycisk „Zaloguj się” w prawym górnym rogu. Następnie kliknij go, utwórz konto i zaloguj się do Cura, używając swoich danych logowania.

Pobierz model

Istnieje wiele miejsc, w których można pobrać gotowy model do użycia w Cura. Jedno miejsce to Thingiverse.com. Aby pobrać model z tej witryny, wykonaj następujące czynności.

Krok 1: Znajdź pole wyszukiwania „Przeszukaj Thingiverse” i kliknij je myszą. Następnie wpisz wyszukiwane hasło. Na przykład, aby znaleźć coś związanego z „Gwiezdnymi wojnami”, wpisz to w polu wyszukiwania. Na koniec naciśnij Enter, aby wyświetlić wyniki wyszukiwania.

Krok 2: Przejrzyj wyniki wyszukiwania modelu, który Ci się podoba, a następnie kliknij go myszą, aby uzyskać dostęp do jego strony „Rzeczy”. Na stronie „Rzeczy” poszukaj niebieskiego przycisku „Pobierz” i wybierz go myszą.

Krok 3: Po wybraniu przycisku pobierania Thingiverse wyświetli wszystkie dostępne pliki modeli STL dla „Rzeczy”. Pobierz każdy plik indywidualnie. Koniecznie przeczytaj również instrukcje związane z modelem, aby wydrukował się prawidłowo.

Sprawdź -   Jak wyłączyć podgląd powiadomień dla WhatsApp na iPhonie

Pokrój model!

Musisz pokroić swój model, aby wydrukować go za pomocą Cura. Cięcie na plasterki oznacza konwersję modelu z pliku modelu 3D do pliku G-kodu, który jest przyjazny dla drukarki 3D. Oto jak to zrobić.

Najpierw znajdź przycisk „Plik” i kliknij go myszą, aby otworzyć menu „Plik”. Następnie znajdź przycisk „Otwórz plik(i)” i kliknij go myszą. Na koniec wyszukaj pliki modelu STL pobrane z Thingiverse, aby zaimportować je do Cura.

Po zaimportowaniu pliku modelu do programu Cura przejdź przez ustawienia i skonfiguruj swój wydruk zgodnie z sugerowanymi ustawieniami modelu. Następnie znajdź przycisk „Slice” i kliknij go, aby przekonwertować wydruk na kod G.

Po pocięciu wydruku kliknij przycisk „Zapisz na dysku”, aby zapisać plik G-code na komputerze. Alternatywnie zapisz plik bezpośrednio na karcie SD lub dysku flash USB, wybierając przycisk „Zapisz na zewnątrz”.

Po zakończeniu eksportowania pliku podłącz go do drukarki i wydrukuj model. Cieszyć się!

x