01/18/2022

Jak przypiąć czat w WhatsApp

Udostępnij teraz w social media:


WhatsApp to jedna z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości w tej niszy. Drugi po Facebook Messenger. Obie są własnością Facebooka, więc niezależnie od tego, jak na to spojrzysz, Facebook jest właścicielem dwóch najpopularniejszych dostępnych obecnie aplikacji do przesyłania wiadomości. W przeciwieństwie do Messengera, WhatsApp działa z Twoim numerem telefonu i dużo łatwiej jest dowiedzieć się, które z Twoich kontaktów go używają. Jest też fakt, że WhatsApp ma pełne szyfrowanie i umożliwia łatwe udostępnianie plików, dzięki czemu jest popularną aplikacją. Jeśli masz o jeden za dużo aktywnych wątków na czacie, możesz mieć problem ze śledzeniem tych ważnych. Dlatego WhatsApp dodał nową funkcję przypinania. Możesz przypiąć czat w WhatsApp do górnej części karty Czat i nie zgubi się on wśród innych wątków wiadomości.

Sprawdź -   Jak korzystać z okien kafelkowych w powłoce Gnome

Ta funkcja została dodana poprzez aktualizację aplikacji, więc upewnij się, że korzystasz z najnowsza wersja WhatsApp. Aktualizacja jest już dostępna na całym świecie, więc nie ma na co czekać. Wszystko, co musisz zrobić, to zaktualizować aplikację.

Otwórz WhatsApp i przejdź do zakładki Czat. Przesuń w prawo po wątku czatu, który chcesz przypiąć. Nie przesuwaj palcem do prawej krawędzi ekranu. Spowoduje to oznaczenie wiadomości w wątku jako przeczytanych lub nieprzeczytanych. Szybko przesuwaj w prawo, aż zobaczysz dwa przyciski; Przeczytaj i przypnij. Stuknij przycisk Przypnij, aby przypiąć czat w WhatsApp.

Przypięty wątek ma ikonę pinezki na prawej krawędzi. Aby odpiąć wątek, ponownie przesuń palcem w prawo i kliknij przycisk „Odepnij”.

Sprawdź -   Jak dodać GIF do swojej historii na Instagramie

Przypięte czaty pojawiają się u góry ekranu czatu. To łatwy sposób na ich śledzenie. Zwykle kolejność wątków czatu pojawia się w zmianach opartych na ostatnich wiadomościach. Oznacza to, że jeśli masz wyciszoną grupę lub kontakt z nową wiadomością, zostanie ona zepchnięta na górę. To oczywiście zepchnie inne ważniejsze wątki w dół. Jeśli używasz WhatsApp do komunikowania się z wieloma osobami, samo znalezienie ważnego wątku może stać się wyzwaniem. W obu przypadkach przypięty wątek czatu może ułatwić życie.

Przypięty wątek nie zmieni swojej pozycji, jeśli zostanie wysłana lub odebrana nowa wiadomość. Nowe wątki czatu, które przypinasz, są dodawane na górze, co oznacza, że ​​te, które przypniesz, zanim zostaną zepchnięte. Musisz uważać, aby nie nadużywać tej funkcji. Jeśli przypniesz o jeden za dużo czatów, w końcu będziesz musiał również je przeszukać.

Sprawdź -   Jak oglądać SpoTV poza Koreą Południową

x