W konfiguracji z wieloma ekranami mysz porusza się prawie płynnie między ekranami. Trochę trzyma się między krawędziami, ale w większości przypadków przejście jest płynne. Tak powinno być, aby można było przenosić okna między monitorami i aby łatwo było wybrać coś na drugim ekranie. Chociaż jest to przydatna funkcja w większości przypadków, nie zawsze jest to preferowane zachowanie; gry pełnoekranowe, prezentacje, media. Jeśli kursor przesunie się na inny ekran, może to zakłócać grę lub prezentację, tzn. Musisz go wyszukać, zanim będziesz mógł z niego korzystać. BrokenMouse to darmowa aplikacja, która może przyciąć mysz do krawędzi ekranu

Sprawdź -   Jak przeszukiwać wiele plików tekstowych jednocześnie w systemie Windows 10

Przyciągnij mysz do krawędzi ekranu

Kursor nie powinien przecinać krawędzi ekranu w większości przypadków, dlatego BrokenMouse jest inteligentny w tym, jak go przycina. Aplikacja ma klawisz skrótu, który może włączać / wyłączać przycinanie, kiedy tylko chcesz, i może aktywnie monitorować, która aplikacja jest zarówno aktywna, jak i w trybie pełnoekranowym, zanim automatycznie obetnie mysz.

Pobieranie, zainstaluj i uruchom BrokenMouse. Zacznie działać automatycznie. Gdy aplikacja jest w trybie pełnoekranowym, przesuwa kursor na ekran, na którym jest otwarta. Jeśli jest to gra, kursor nie zgubi się poza nią.

Musisz ustawić skrót klawiszowy. Kliknij ikonę hamburgera i wybierz Ustawienia z menu. Kliknij wewnątrz pola skrótu Włącz ręczne. Ustaw skrót klawiszowy, którego chcesz używać, naciskając go, gdy pole jest aktywne / zielone.

Sprawdź -   5 narzędzi, które pozwalają stworzyć bezpłatne logo

BrokenMouse może również blokować klawisz Windows, a kiedy to robi, blokuje również wszystkie skróty, które można z nim uruchomić, np. Win + PrntScrn, który robi zrzut ekranu i zapisuje go w folderze Screenshots w bibliotece Pictures.

Jeśli stwierdzisz, że klawisz Windows zakłóca grę, w którą grasz, lub wolisz go po prostu wyłączyć podczas prezentacji, możesz włączyć opcję „Blokuj klawisz WinKey, gdy włączone jest obcinanie”. Ilekroć BrokenMouse przycina mysz do krawędzi ekranu, jednocześnie blokuje klawisz Windows.

BrokenMouse został opracowany dla starych gier, które nie działają dobrze na wielu ekranach, ale mają zastosowania poza tym jednym scenariuszem. Znajdziesz wiele zremasterowanych gier, a nawet nowsze nie przechwycą kursora myszy i nie ograniczą go do bieżącego ekranu, co oznacza, że ​​możesz go zgubić podczas gry. Aplikacja jest świetnym rozwiązaniem.