Udostępnij teraz w social media:

Menu Start umożliwia organizowanie kafelków w grupy. Możesz użyć różnych rozmiarów płytek, aby dodać trochę różnorodności i wyróżnić ważniejsze płytki. Oprócz grup niewiele można zrobić, aby uporządkować kafelki. Jeśli jednak chcesz wykonać małą pracę, możesz oddzielić kafelki grupą pustych kafelków lub wykazać się kreatywnością dzięki używanym ikonom, a nawet dodać linię między nimi. Oto, jak możesz przypiąć puste kafelki do menu Start.

Utwórz pustą ikonę

W przypadku pustych kafelków potrzebny jest pusty plik ikony. Jest łatwy do stworzenia i mamy post, który szczegółowo opisuje, jak możesz to zrobić. Jeśli zdecydujesz się dodać linię oddzielającą kafelki w menu Start, użyj tej samej sztuczki, ale użyj narzędzia pędzla Paint.net, aby dodać obrys do swojego płótna.

Sprawdź -   Jak wyłączyć synchronizację schowka na różnych urządzeniach w systemie Windows 10

Utwórz plik i skrót

Na pulpicie utwórz nowy plik tekstowy. Nie musisz niczego dodawać do pliku. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Utwórz skrót. Skrót jest tym, z czym będziesz pracować. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości z menu kontekstowego.

Na karcie Ogólne kliknij Zmień ikonę i użyj pustej ikony dla skrótu.

Folder startowy

Otwórz Eksplorator plików i przejdź do następującej lokalizacji;

C:UsersYourUsernameAppDataRoamingMicrosoftWindowsStart MenuPrograms

Przenieś skrót do tego folderu. Jeden skrót doda jeden kafelek. Jeśli potrzebujesz więcej niż jednego pustego kafelka, musisz utworzyć jak najwięcej plików i skrótów do nich.

Przypnij puste kafelki do menu Start

Otwórz menu Start i przejdź do listy aplikacji. Poszukaj skrótu przeniesionego do folderu programów w menu Start. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Przypnij do początku z menu kontekstowego. Powtórz te czynności dla wszystkich pustych skrótów, które chcesz przypiąć, a następnie przenieś je w dowolne miejsce.

Sprawdź -   Jak płynniej uruchamiać gry, czyszcząc listę gotowości pamięci w systemie Windows 10

Płytki nadal będą miały niewielką przerwę między nimi, ponieważ taki jest projekt, ale możesz sprawić, że będą wyglądały prawie niewidoczne, jeśli dopasujesz kolor płytki do menu startowego.

Spowoduje to dodanie wielu wpisów do listy aplikacji, więc dobrym pomysłem jest zgrupowanie ich w folderze, gdy jesteś w folderze Programy w drugim kroku. Wpisy pojawią się następnie w folderze na liście aplikacji. To dobry sposób na utrzymanie ich w porządku. Powinieneś nazwać folder tak, że zaczyna się od az, a folder pojawi się na samym końcu listy aplikacji.