Windows 10 pozwala przypiąć dowolną grupę, a nawet określoną kartę z aplikacji Ustawienia do menu Start. To świetny sposób na szybki dostęp do ustawień, które często musisz zmieniać, np. jeśli często chcesz zmienić tapetę na pulpicie lub ekranie blokady, dobrym pomysłem jest przypięcie odpowiednich ustawień do menu Start. Może się to wydawać funkcją ograniczoną tylko do aplikacji Ustawienia, ale system Windows 10 nadal ma Panel sterowania, w którym znajduje się sporo ustawień. Prawdopodobnie potrzebujesz dostępu do określonego ustawienia Panelu sterowania, tak jak w okienku aplikacji Ustawienia. W takim przypadku powinieneś wiedzieć, że możesz także przypiąć ustawienia Panelu sterowania do menu Start. Oto jak.

Sprawdź -   Jak wyświetlić wszystkie urządzenia podłączone do sieci w systemie Windows 10

Ustawienia panelu sterowania pin

Śmiało i otwórz Panel sterowania. Możesz go wyszukać w Windows Search lub możesz wpisać Panel sterowania na pasku lokalizacji w Eksploratorze plików. Ustawienia w Panelu sterowania można pogrupować według kategorii, ale same te kategorie nie mogą być przypięte do menu Start. Musisz wybrać kategorię i wyświetlić ustawienia w środku.

Po przejściu do ustawienia kliknij je prawym przyciskiem myszy, a zobaczysz opcje przypięcia ustawienia do menu Start, a także do szybkiego dostępu. Możesz także utworzyć skrót na pulpicie, który otworzy ustawienie po dwukrotnym kliknięciu.

Możesz usunąć ustawienie z menu Start, klikając je prawym przyciskiem myszy w samym menu Start lub przechodząc do Panelu sterowania i klikając prawym przyciskiem myszy ustawienie. Wydaje się, że nie ma sposobu przypięcia ustawienia do paska zadań, ale jest mało prawdopodobne, aby użytkownik musiał uzyskiwać dostęp do tego ustawienia tak często. Kliknięcie kafelka ustawień Panelu sterowania spowoduje otwarcie ustawienia w nowym oknie.

Sprawdź -   Jak robić lepsze zrzuty ekranu w systemie Linux za pomocą Flameshot

Panel sterowania ma ustawienia, które najlepiej można opisać jako ustawienia zaawansowane, ale tam też użytkownicy mogą uzyskać dostęp do ustawień swojego planu zasilania. Jeśli często musisz zmienić ustawienia planu zasilania na komputerze z systemem Windows 10, a korzystasz z komputera stacjonarnego zamiast laptopa, przypinanie opcji zasilania do menu Start to najszybszy sposób, aby się do nich dostać. Jest to także szybki i prosty sposób na uzyskanie dostępu do bardziej zaawansowanych ustawień sieciowych, których jeszcze nie ma w aplikacji Ustawienia.

Po przełączeniu widoku Panelu sterowania z kategorii na Duże lub Małe ikony, różne widoczne ustawienia można przypiąć do menu Start.