Jak przypisać VLC do wyświetlacza w konfiguracji wielu wyświetlaczy

Windows 10 ma dość dobrą obsługę wielu wyświetlaczy. Nadal jest sporo funkcji, które użytkownicy mają na swojej liście życzeń, ale ogólnie wsparcie poprawiło się w porównaniu z poprzednimi wersjami. W systemie Windows 10 aplikacje pamiętają, na którym monitorze były otwarte. Istnieją pewne wyjątki od tej reguły, np. Okna Chrome z różnych profili otwierają się na tym samym, zwykle niewłaściwym monitorze. Nie można obejść tego problemu na poziomie systemu operacyjnego, ale aplikacje mogą go wdrożyć, jeśli to konieczne. To coś, co robi aplikacja odtwarzacza multimedialnego, taka jak VLC. Możesz przypisać VLC do wyświetlacza z jego ustawień i nigdy nie martw się, że otworzy się na niewłaściwym.

Przypisz VLC do wyświetlacza

Otwórz odtwarzacz VLC i przejdź do Narzędzia> Preferencje lub użyj skrótu klawiaturowego Ctrl + P.

W oknie preferencji przejdź do zakładki Wideo. W sekcji „Włącz wideo” otwórz menu „Wyjście” i zmień wartość z „Automatyczne” na „Wyjście DirectX (DirectDraw).

Następnie spójrz w sekcji DirectX, w której znajduje się menu rozwijane dla urządzenia wyświetlającego. Otwórz go i wybierz ekran, do którego chcesz przypisać odtwarzacz VLC. Jeśli pozostawisz to jako „Domyślne”, otworzy się na głównym wyświetlaczu. Jeśli nie masz podłączonego drugiego lub trzeciego wyświetlacza, ta opcja nie wyświetli automatycznie listy.

To tylko dyktuje, który wyświetlacz VLC otworzy się domyślnie. Jeśli chcesz, zawsze możesz przeciągnąć okno na inny ekran. Zamknij VLC i otwórz go ponownie. Zagraj coś i powinno to odtworzyć na przypisanym wyświetlaczu.

Powinniśmy wspomnieć, że chociaż jest to wbudowana funkcja w VLC i istnieje już od jakiegoś czasu, nadal zawiera błędy. Możesz nie otrzymać żadnego wyjścia wideo lub możesz nie pamiętać, do którego wyświetlacza zostało przypisane. Jest to niestety wada, którą można znaleźć w przypadku wielu wyświetlaczy w większości systemów operacyjnych na komputery stacjonarne. VLC robi dość dobry wysiłek, aby pracować z wieloma wyświetlaczami, ale ma swoje problemy. Nadal powinieneś przenieść okno odtwarzacza VLC na preferowany monitor, na wypadek gdyby funkcja się nie udała.

Zidentyfikuj wyświetlacz

Łatwo jest zidentyfikować wyświetlacz w systemie Windows. W systemie Windows 10 otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do grupy ustawień System i wybierz kartę Wyświetlanie. Kliknij przycisk „Identyfikuj”, a na ekranie zostanie nałożona liczba (na krótko) informująca, który ekran jest który. Możesz oczywiście zmienić wyświetlacze, przeciągając je, a VLC najprawdopodobniej będzie w stanie rozpoznać nową kolejność wyświetlania.

x