Jak przyspieszyć i zabezpieczyć swoją witrynę za pomocą Cloudflare?

Mówiąc prościej, Cloudflare CDN skraca dystans. Sprawdźmy, jak sprawia, że ​​Twoja witryna ładuje się szybciej na całym świecie. Bądźcie czujni.

Odległość jest nie tylko niebezpieczna dla związków; działa również jak koszmar dla danych.

Pomijając kalambury, witryny o dużym natężeniu ruchu zaczynają tracić miliony za każdą dodatkową sekundę dodaną podczas ładowania witryny. Liczne studia przypadków wskazują na znaczenie szybko ładujących się stron internetowych.

Nikt nie chce czekać, zwłaszcza gdy wszędzie istnieją nieograniczone możliwości. Oto statystyka:

Źródło: Pingdom

Jeśli się zastanawiasz, współczynnik odrzuceń to odsetek osób, które opuszczają Twoją witrynę bez podjęcia żadnych działań. Bez konwersji, bez biznesu, po prostu bezsensowny ruch w sieci.

Wysoki współczynnik odrzuceń jest w porządku dla bloga i kilku innych branż, ale to tylko czerwona flaga dla wszystkich innych (e-commerce, B2B, retail itp.).

Sieć dostarczania treści (CDN) przechowuje wersję witryny w pamięci podręcznej w swoich centrach danych. W związku z tym, gdy użytkownik odwiedza Twoją witrynę, ładuje się ona z najbliższej lokalizacji geograficznej, zapewniając najkrótszy możliwy czas ładowania.

Właśnie to robi Cloudflare ze swoimi 250 punktami obecności (PoP) w ponad 100 miastach na całym świecie. Prawdziwie globalna sieć danych sieciowych.

Oto niektóre z rzeczy, które Cloudflare może zrobić dla Twojej witryny:

  • Kompresja danych i Minifikacja
  • Mniejsze koszty przepustowości
  • Równoważenie obciążenia dla lepszej wydajności
  • Potężna zapora aplikacji internetowych (WAF)
  • Bezpłatna instalacja TLS/SSL
  • Plany biznesowe gwarantują 100% dyspozycyjności

Krótko mówiąc, wydajna sieć CDN działa jak tarcza bezpieczeństwa i zwiększa wydajność. A Cloudflare jest liderem na rynku z ponad 75% najlepszych witryn Alexa 1 w swoim kotku.

Sprawdźmy więc, jak bezpłatnie dodać swoją witrynę do sieci Cloudflare. Następnie przedstawię Wam matryce przed i po wykonaniu.

Konfiguracja testowa

  • Zapisałem się na abonament miesięczny na Teren witryny i zaprojektował stronę testową barebones (techpostal.com) przy użyciu WordPressa.
  • użyłem Genesis Motyw potomny Maker Pro bez żadnej pamięci podręcznej ani wtyczek zabezpieczających.
  • Wyłączyłem również wszystkie wewnętrzne optymalizacje Site Ground, aby uzyskać lepszą spójność wyników.

Wdrażanie Cloudflare

Odwiedzić Strona rejestracji Cloudflare. Wprowadź swój identyfikator e-mail i silne hasło, aby rozpocząć. Teraz najpierw sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą i zweryfikuj swój adres e-mail.

Następnie wróć do pulpitu nawigacyjnego, aby dodać stronę internetową. Wpisz adres URL tematu witryny i kliknij Dodaj witrynę.

Kolejny ekran przeniesie Cię w stronę opcji subskrypcji. Wybrałem darmowy plan dla tej ilustracji.

Po wybraniu planu kliknij Kontynuuj na dole.

Następnie Cloudflare skanuje rekordy DNS Twojej witryny. Możesz je zweryfikować u swojego rejestratora domeny.

Daje to również możliwość odznaczenia niektórych rekordów, aby uniemożliwić im uzyskanie proxy za pośrednictwem Cloudflare.

Sprawdź więc swoje rekordy DNS przed kontynuowaniem.

Następnie przychodzi zmiana serwerów nazw. Jest to najważniejszy (i najłatwiejszy) krok do skonfigurowania dowolnej sieci CDN. Ten proces zależy od rejestratora domeny. Odwołaj się do tego Przewodnik Cloudflare dotyczący zmiany serwerów nazw jeśli nie masz pewności co do procedury.

Optymalizacje

Teraz Cloudflare podaje kilka zaleceń dotyczących przyspieszenia wydajności.

Obie opcje są włączone. Pierwsza dotyczy korzystania z certyfikacji SSL/TLS, a druga pomoże skrócić czas ładowania.

Dodatkowo sprawdź, czy kompresja Brotli i program ładujący Rocket są włączone. Ponieważ z bezpłatnym abonamentem możesz zrobić tylko tyle, lepiej korzystaj z nich, aby uzyskać optymalną wydajność.

Na koniec przejdź do opcji Prędkość> Optymalizacja> Brotli. Sprawdź, czy jest włączony.

Podobnie przewiń w dół w tej samej sekcji i włącz ładowarkę rakietową.

Serwery nazw zajmie trochę czasu. Proszą o 48-godzinne okno, ale praktycznie zajmuje to tylko kilka minut.

Aby to zweryfikować, możesz użyć naszego własnego narzędzia do wyszukiwania DNS newsblog.pl lub tego Kontroler DNS.

Kontrola wydajności

użyłem Blazemetr aby sprawdzić czas odpowiedzi serwisu. Czas odpowiedzi to dość skomplikowana wersja czasu ładowania strony. W idealnej sytuacji dla obu tych macierzy jest słuszne im mniejsze, tym najlepsze. Ale konwencjonalnie tolerowany jest czas reakcji 2 sekundy.

Warto zauważyć, że zanim Cloudflare odnosi się do stanu szkieletowego, bez żadnych narzędzi innych firm lub narzędzi wewnętrznych. A After Cloudflare to bezpłatna warstwa Cloudflare CDN z kilkoma poprawkami wspomnianymi już w tym artykule.

Oto wyniki:

Przed Cloudflare

Widać, że zarówno średni czas odpowiedzi, jak i 90% czas odpowiedzi zmniejszyły się odpowiednio o 12% i 28%. Proszę, przejdź do tego Przewodnik po blazemetrze jeśli nie rozumiesz parametrów wymienionych w tym raporcie.

Zakończyć

Wspaniale jest widzieć, jak Cloudflare zwiększa te liczby, nawet przy bezpłatnym abonamencie.

Polecam wypróbowanie darmowego poziomu Cloudflare. W tym przypadku konfiguracja była łatwa i zdecydowanie poprawiała wydajność.

I nie powinniśmy zapominać, że testowaliśmy tylko jego aspekty związane z prędkością. Ale Cloudflare działa również jako koperta bezpieczeństwa. Poza tym może utrzymywać statyczną wersję Twojej witryny online, nawet gdy serwer pochodzenia jest wyłączony.

A jeśli kiedykolwiek pomyślisz, aby uwolnić swój pełny potencjał – Cloudflare ma płatny plan także. Jego płatny poziom ma niezliczoną ilość innych funkcji, takich jak WAF, optymalizacja obrazu, optymalizacja mobilna itp.

Korzystasz z WordPressa?

Jeśli korzystasz z WordPressa, powinieneś rozważyć użycie WP Cloudflare Super pamięć podręczna stron podłącz. Inteligentnie buforuje całą witrynę (zawartość statyczna + dynamiczna). To jeszcze bardziej skróciłoby czas ładowania strony.

Jaka jest alternatywa dla Cloudflare?

Bardzo mocnym substytutem może być Sucuri.

Oto kilka narzędzi do monitorowania szybkości strony, które powiadamiają Cię, gdy Twoja witryna przestaje działać.

x