01/18/2022

Jak przyspieszyć wideo na iPhonie

Udostępnij teraz w social media:

iPhone'y to jedne z najczęściej używanych urządzeń do robienia zdjęć i nagrywania filmów. iOS ma całkiem dobrą aplikację aparatu fotograficznego i zawsze możesz znaleźć lepsze, bardziej zaawansowane aplikacje w App Store. Aplikacja Aparat i zdjęcia na iOS obsługuje podstawową edycję filmów, ale poza prostym przycinaniem niewiele można zrobić. Jeśli chcesz przyspieszyć wideo na iPhonie, potrzebujesz aplikacji. Zalecamy korzystanie z iMovie. Jest to bogaty w funkcje edytor wideo firmy Apple, a jeśli kupiłeś urządzenie pierwotnie z systemem iOS 8 lub nowszym, już je posiadasz.

Przyspiesz wideo na iPhonie

Otwórz iMovie i utwórz nowy projekt filmowy. Wybierz film, który chcesz przyspieszyć. Pamiętaj, że gdy przyspieszysz film, jego całkowity czas trwania zostanie skrócony. Pracujemy z 20-sekundowym klipem, który zostanie skrócony do prawie połowy. Po wybraniu filmu dotknij „Utwórz film”. Dotknij filmu na osi czasu, a zobaczysz, że elementy sterujące edycją pojawią się na dole. Drugi przycisk na dolnych elementach sterujących pozwala przyspieszyć lub spowolnić wideo. Dotknij tego.

Sprawdź -   15 świetnych poleceń terminala w systemie Mac OS X, których możesz nie znać

Kontrola prędkości pokaże suwak, którego można użyć do przyspieszenia lub spowolnienia wideo. Jeśli przeciągniesz go w lewo, w kierunku żółwia, wideo zwolni. Przeciągnięcie go w prawo spowoduje przyspieszenie wideo. Jeśli chcesz tylko przyspieszyć część filmu, najpierw podziel go i izoluj część, którą chcesz przyspieszyć. Wybierz podzieloną część (dotknij jej), a następnie użyj suwaka prędkości, aby ją przyspieszyć.

Po zakończeniu dotknij „Gotowe” w lewym górnym rogu. Aby zapisać wideo, dotknij przycisku udostępniania na dole i wybierz „Zapisz wideo”. Kopia wideo zostanie zapisana na rolce z aparatu, gdzie można ją następnie wyświetlić.

Suwak prędkości informuje za pomocą ikon, w jaki sposób film przyspiesza i zwalnia, ale także informuje o znacznie szybszym lub wolniejszym wideo. Domyślnie licznik jest ustawiony na 1x, a po przesunięciu pokrętła na suwaku rysunek jest aktualizowany, aby pokazać, o ile wolniej lub szybciej wideo jest porównywane z pierwotną prędkością.

Sprawdź -   Jak zainstalować SpeedCrunch w systemie Linux

Przyspieszenie wideo wpłynie również na każdy towarzyszący mu dźwięk. Jeśli dźwięk nie jest ważny w filmie, możesz stuknąć ikonę głośnika i wyciszyć dźwięk dla całego klipu.

x