Udostępnij teraz w social media:

Wszyscy mieliśmy chwile, w których od razu pożałowaliśmy wysłania wiadomości e-mail. Jeśli jesteś w takiej sytuacji i używasz Gmaila, masz małe okno, w którym możesz cofnąć swój błąd, ale masz tylko kilka sekund, aby to zrobić. Oto jak.

Chociaż te instrukcje są przeznaczone dla użytkowników Gmaila, możesz także cofnąć wysłane wiadomości e-mail w programie Outlook. Program Outlook udostępnia 30-sekundowe okno na przywołanie wysłanej wiadomości e-mail, więc musisz się spieszyć.

Ustawianie okresu anulowania wiadomości e-mail w Gmailu

Domyślnie Gmail udostępnia tylko 5-sekundowe okno, w którym można przywołać wiadomość e-mail po naciśnięciu przycisku wysyłania. Jeśli jest za krótki, musisz przedłużyć czas, przez jaki Gmail zachowuje oczekujące wiadomości e-mail, zanim je wyśle. (Po czym nie można pobrać wiadomości e-mail).

Sprawdź -   Jak grać w gry MS-DOS online

Niestety nie możesz zmienić długości tego okresu anulowania w aplikacji Gmail. Musisz to zrobić w menu Ustawienia Gmaila w internecie na komputerze PC lub Mac z systemem Windows 10.

Możesz to zrobić przez otwieranie Gmaila w wybranej przeglądarce internetowej i kliknij ikonę „Ustawienia” w prawym górnym rogu nad listą e-mailową.

W tym miejscu kliknij opcję „Ustawienia”.

Ustawienia, aby uzyskać dostęp do ustawień Gmaila w Internecie ”width =” 325 ″ height = ”360 ″ onload =” pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this); ” onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”>

Na karcie „Ogólne” w ustawieniach Gmaila zobaczysz opcję „Cofnij wysyłanie” z domyślny 5-sekundowy okres anulowania. Możesz zmienić to na okresy 10, 20 i 30 sekund w menu rozwijanym.

Sprawdź -   9 najlepszych oryginalnych horrorów i programów telewizyjnych Netflix do streamowania (czerwiec 2020 r.)

Po zmianie okresu anulowania naciśnij przycisk „Zapisz zmiany” u dołu menu.

Wybrany okres anulowania zostanie zastosowany do Twojego konta Google jako całości, więc będzie dotyczył e-maili wysyłanych w Gmailu w Internecie, a także e-maili wysyłanych w aplikacji Gmail w dniu iPhone, iPadlub Android urządzenia.

Jak przywołać wiadomość e-mail w Gmailu w Internecie

Jeśli chcesz przypomnieć sobie wiadomość e-mail wysłaną w Gmailu, musisz to zrobić w okresie anulowania, który dotyczy Twojego konta. Okres ten rozpoczyna się w momencie naciśnięcia przycisku „Wyślij”.

Aby przywołać wiadomość e-mail, naciśnij przycisk „Cofnij”, który pojawia się w wyskakującym okienku „Wiadomość wysłana”, widocznym w lewym dolnym rogu okna Gmaila w sieci.

naciśnij

To Twoja jedyna szansa na przywołanie e-maila – jeśli go przegapisz lub klikniesz przycisk „X”, aby zamknąć wyskakujące okienko, nie będziesz w stanie go przywołać.

Sprawdź -   Jak używać kadzidła, aby złapać pobliskie pokemony w Pokemon Go

Po upływie okresu anulowania przycisk „Cofnij” zniknie, a wiadomość e-mail zostanie wysłana na serwer pocztowy odbiorcy, gdzie nie można jej już przywołać.

Jak przywołać wiadomość e-mail w Gmailu na urządzeniach mobilnych

Proces przywoływania wiadomości e-mail jest podobny w przypadku korzystania z aplikacji Gmail na komputerze iPhone, iPadlub Android urządzenia. Gdy wyślesz wiadomość e-mail w kliencie poczty e-mail Google, u dołu ekranu pojawi się czarne wyskakujące okienko z informacją, że wiadomość została wysłana.

Przycisk „Cofnij” pojawi się po prawej stronie tego wyskakującego okienka. Jeśli chcesz zatrzymać wysyłanie wiadomości e-mail, dotknij tego przycisku w okresie anulowania.

Po wysłaniu wiadomości e-mail w aplikacji Gmail stuknij

Naciśnięcie „Cofnij” spowoduje przywołanie wiadomości e-mail i powrót do ekranu roboczego „Utwórz” w aplikacji. Następnie możesz wprowadzić zmiany w wiadomości e-mail, zapisać ją jako wersję roboczą lub całkowicie usunąć.