iOS

Jak przywrócić niechciane wiadomości SMS w iOS 11

Rozmawialiśmy o nowej funkcji filtrowania wiadomości SMS w iOS 11. Możesz filtrować niechciane wiadomości SMS w iOS 11 za pomocą odpowiedniej aplikacji filtrującej. Wszystkie wiadomości będące spamem przejdź do zakładki Wiadomości-śmieci w aplikacji Wiadomości. Nigdy nie widzisz alertu dla tych wiadomości i pozostają one poza Twoją skrzynką odbiorczą. Ta funkcja jest imponująca i wszystko oprócz aplikacji może popełniać błędy. Oto, jak możesz przywrócić niechciane wiadomości SMS w iOS 11 i zwrócić je do skrzynki odbiorczej.

Dodaj nadawcę do białej listy

Dobra aplikacja do filtrowania wiadomości SMS powinna mieć funkcję białej listy. Jeśli filtrujesz niechciane SMS-y na swoim iPhonie, robisz to za pomocą aplikacji. Sprawdź, czy aplikacja ma funkcję białej listy i użyj jej do przywrócenia niepotrzebnych wiadomości SMS i zwrócenia ich do skrzynki odbiorczej.

Zapisz jako kontakt

Aplikacje filtrujące SMS-y używają różnych parametrów do decydowania, czy wiadomość SMS jest spamem, czy nie. Jednym z tych parametrów jest sprawdzenie, czy nadawca jest kontaktem, czy nie. Może się to wydawać leniwym podejściem, ale ma sens. Nawet Apple używa tego samego parametru do zatrzymania spamu iMessage. Po prostu odfiltrowuje wiadomości iMessage od nieznanych nadawców.

Jeśli masz aplikację do filtrowania wiadomości SMS, która nieprawidłowo zidentyfikowała wiadomość jako niechcianą, po prostu dodaj nadawcę jako kontakt, a wiadomość może zostać przeniesiona do skrzynki odbiorczej.

Usuń aplikację

Jak wspomnieliśmy, nadawca znajdujący się w Twoich kontaktach nie jest jedynym sposobem, w jaki aplikacje filtrują spam. Jeśli dodanie nadawcy do kontaktów nie spowoduje usunięcia go z karty wiadomości-śmieci, a aplikacja nie ma funkcji białej listy, będziesz musiał usunąć aplikację i wypróbować inną.

Po usunięciu aplikacji możesz usunąć wątek wiadomości. Jeśli ten sam numer wyśle ​​Ci ponownie SMS-a, nie zostanie on odfiltrowany. W niektórych przypadkach do nazwy nadawcy może być dołączony tekst „Możliwy spam” lub coś podobnego. Aby obejść ten problem, dodaj nadawcę do swoich kontaktów po usunięciu aplikacji, która go odfiltrowała.

Filtrowanie wiadomości-śmieci nie jest tak proste, jak filtrowanie wiadomości iMessage. Kryteria „kontakt czy nie” nie są wystarczające. Kiedy aplikacje próbują filtrować wiadomości na podstawie treści wiadomości, nie zawsze robią to dobrze. Ta funkcja jest nowa i poprawienie algorytmu aplikacji zajmie trochę czasu. Do tego czasu należy unikać aplikacji, które nie mają funkcji białej listy. Wiele z tych aplikacji jest usługami płatnymi, więc wypróbuj taką, która oferuje okres próbny. Okres próbny pomoże Ci ocenić, jak inteligentna jest aplikacja w identyfikowaniu spamu, zanim zapłacisz za niego.

x