Aktualizacja sterownika na komputerze nie zawsze działa poprawnie. Czasami wprowadza błędy lub po prostu nie funkcjonuje tak dobrze, jak wersja, którą zastąpiła. Na szczęście system Windows ułatwia przywrócenie poprzedniego sterownika w systemie Windows 10. Oto jak to zrobić.
Chociaż aktualizacje sterowników zazwyczaj przebiegają bezproblemowo, nie zawsze tak jest. Często nowe wersje wprowadzają ulepszenia lub naprawiają błędy, ale czasami mogą powodować nowe problemy. Problemy te mogą obejmować zarówno słabą wydajność, dziwne zachowanie, jak i błędy prowadzące do awarii systemu. Ogólnie rzecz biorąc, nie zaleca się aktualizowania sterowników, chyba że masz konkretne problemy lub potrzebujesz określonych funkcji, które aktualizacja rozwiązuje lub zawiera. Innymi słowy, nie naprawiaj czegoś, co nie jest zepsute. Mimo to czasami warto zainstalować nowe sterowniki i podjąć ryzyko. Oto jak odzyskać stabilność, gdy ta decyzja nie przynosi oczekiwanych rezultatów.
Jak przywrócić sterownik
Podczas przywracania sterownika system Windows odinstalowuje bieżący sterownik, a następnie ponownie instaluje poprzednią wersję. Zauważ, że system Windows zachowuje tylko ostatnią wersję sterownika, a nie archiwum starszych wersji do wyboru.
Uwaga: Aby przywrócić sterownik, musisz być zalogowany na konto z uprawnieniami administratora. Ta funkcja nie jest również dostępna dla sterowników drukarek.
Podobnie jak w przypadku każdej innej takiej procedury, zalecamy wykonanie kopii zapasowej komputera przed rozpoczęciem.
Otwórz Menedżera urządzeń, naciskając Windows + X, a następnie klikając „Menedżer urządzeń” w menu użytkowników zaawansowanych.
Kliknij kartę „Sterownik” u góry okna, a następnie kliknij „Przywróć sterownik”.
newsblog.pl