Udostępnij teraz w social media:


Strona Nowa karta Chrome zawiera szybkie wybieranie; zawiera miniatury często odwiedzanych witryn internetowych. Możesz kliknąć miniaturę, aby natychmiast otworzyć witrynę. Na podstawie historii przeglądania możesz zapisać do ośmiu różnych witryn internetowych, takich jak ta. Jest to wyjątkowo przydatna funkcja, a większość przeglądarek ma funkcję szybkiego wybierania. Zarówno w przypadku przeglądarki Chrome, jak i Firefox istnieją rozszerzenia i dodatki, które pozwalają zwiększyć liczbę miniatur witryn internetowych wyświetlanych na stronie nowej karty. A teraz wyobraź sobie, że przez chwilę przypadkowo usuwasz miniaturę? Większość z nas pomyślałaby, że wróci, ponieważ będziemy nadal odwiedzać witrynę, ale niestety tak nie jest w Chrome. Oto, co zrobić, gdy przypadkowo usuniesz miniaturę ze strony Nowa karta i chcesz ją odzyskać.

Sprawdź -   Jak zainstalować edytor zdjęć PhotoFlare w systemie Linux - AddictiveTips

Możesz znaleźć się w jednej z dwóch sytuacji; właśnie usunąłeś miniaturę, ale nic więcej nie zrobiłeś. Strona nowej karty jest nadal otwarta. W takim przypadku przewiń trochę w dół i kliknij opcję „Cofnij”.

W drugiej, nieco bardziej skomplikowanej sytuacji; usunąłeś miniaturę i przypadkowo kliknąłeś inną lub zrobiłeś coś (cokolwiek), co zmusiło stronę do zamknięcia lub przejścia do innej strony. W takim przypadku opcja cofnięcia zostanie utracona. Aby przywrócić miniaturę, usuń kolejną i przewiń w dół. Zamiast klikać „Cofnij”, kliknij „Przywróć wszystko”.

Krótkie wyjaśnienie tego, co się dzieje; wydaje się, że kiedy usuniesz miniaturę z szybkiego wybierania, Chrome wyświetla ją na czarnej liście. Mimo że witryna wielokrotnie pojawia się w historii przeglądania, miniatura nie powraca. Kliknięcie opcji „Przywróć wszystko” usuwa tę czarną listę, a Chrome ponownie zapełnia miniaturę na podstawie historii przeglądania.

Sprawdź -   Czym był BeOS i dlaczego ludzie go pokochali?