Jak publikować dłuższe filmy na Instagramie?

Instagram zyskuje na popularności od swojego debiutu w 2010 roku i stał się jedną z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych na świecie. Użytkownicy uwielbiają skupiać się na Instagramie na komunikowaniu się za pomocą zdjęć i filmów. Nie wspominając o tym, że aplikacja jest doskonale zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, co czyni ją idealną platformą społecznościową dla dzisiejszej ery technologii. Robienie i udostępnianie wysokiej jakości zdjęć nigdy nie było prostsze.

Instagram stopniowo dodawał dodatkowe funkcje, ponieważ użytkownicy domagają się coraz większej liczby sposobów komunikowania się ze znajomymi i obserwującymi. Jednak Instagram nadal nakłada ograniczenia na te same funkcje, wymagając od użytkowników przeskakiwania przez obręcze, aby osiągnąć swoje cele.

Długość filmów na Instagramie

Wraz z pojawieniem się filmów na Instagramie użytkownicy mogą nagrywać filmy, udostępniać je na swoim koncie lub przez bezpośrednią wiadomość i publikować je w swojej historii. Jednak te filmy mają ograniczenia czasowe.

Użytkownicy mogą publikować filmy od 3 sekund do jednej minuty na swoim kanale na Instagramie.Instagram Stories (bardziej trwałe filmy, które pojawiają się w Twoim profilu) mogą trwać 15 sekund. Wideo na żywo i filmy „IGTV” mogą trwać do 60 minut. Rolki mogą trwać 15 lub 30 sekund.

Oczywiście może to być denerwujące, gdy chcesz udostępnić coś, co nie mieści się w tych ograniczeniach czasowych.

Jak więc obejść ograniczoną funkcjonalność Instagrama, aby publikować dłuższe filmy? Istnieje kilka metod umieszczania dłuższych filmów na Instagramie tam, gdzie ich miejsce!

Nie tracąc więcej czasu, spójrzmy, jak publikować dłuższe filmy na Instagramie.

Metoda pierwsza: wiele klipów

Najprostszym sposobem na obejście tego jest po prostu publikowanie filmu w krokach.

Wybierz opcję „Wybierz wiele”.

Załóżmy, że masz 1-minutowy film, który chciałbyś dodać do swojej historii na Instagramie, ale nie możesz, ponieważ historie na Instagramie umożliwiają publikowanie tylko 15-sekundowych filmów.

Gdy wybierzesz ten film do udostępnienia, zostanie on automatycznie przycięty do pierwszych 15 sekund. Jeśli nie chcesz zmasakrować swojego filmu, przed przesłaniem go do Stories zrób małą edycję.

Użyj funkcji edycji wideo w telefonie, aby przyciąć wideo w 15-sekundowych odstępach. Wkrótce Twój 1-minutowy film zostanie przycięty do czterech 15-sekundowych klipów, które możesz łatwo przesłać na Instagram.

Następnie nadszedł czas, aby udostępnić tę serię klipów na Instagramie. Zrób to w staromodny sposób zamiast bezpośrednio do Stories, aby upewnić się, że klipy są we właściwej kolejności. Oto jak opublikować klip na Instagramie:

Stuknij +, aby dodać obrazy i filmy z rolki aparatu.

Stuknij opcję, aby dodać kilka elementów treści razem.

Wybierz żądane klipy w kolejności.

Stuknij Dalej.

Edytuj klipy zgodnie z własnymi preferencjami i dotknij Dalej.

Dodaj podpis i lokalizację.

Stuknij Udostępnij.

Spowoduje to udostępnienie filmu na zwykłym kanale na Instagramie, a stamtąd można go udostępnić w swojej historii. Może się to wydawać niepotrzebne, ponieważ Twój kanał może opublikować całą minutę, ale nie ma możliwości edytowania i łączenia klipów wideo, jeśli pominiesz kanał i udostępnisz bezpośrednio w swojej relacji.

Gdy ktoś odwiedzi Twoją Historię, zobaczy ją uruchomioną w kolejności, w jakiej ją opublikowałeś. Nie będzie idealnie płynny, ale będzie zbliżony do narracji, której chciałeś. Możesz także zmienić kolejność klipów, jeśli chcesz wziąć udział w improwizowanej edycji wideo na Instagramie.

Metoda druga: użyj aplikacji

Czy powyższa metoda brzmi trochę zniechęcająco i nieporęcznie? Jeśli tak, na rynku jest kilka aplikacji, które skutecznie zrobią to samo; tylko one ci to znacznie ułatwiają.

Ciągły na Instagram na iPhone’a

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a, rozważ wydanie 7,99 USD za Ciągły na Instagramie. Ta aplikacja automatycznie przycina dłuższe filmy w 15-sekundowych odstępach, aby udostępnić je w swojej historii. Następnie możesz przesłać klipy razem lub pojedynczo.

Jeśli szukasz sposobu na wycinanie i przesyłanie długich filmów na Instagram, nie ma nic prostszego.

StorySplitter na iPhone’a

Może 7,99 USD to trochę za dużo, aby udostępnić dłuższe filmy. Jeśli nie możesz uzasadnić ceny poprzedniej aplikacji, StorySplitter jest bezpłatny dla użytkowników iOS (.99 dla wersji premium). Skutecznie robi to samo, dzieląc filmy na 15-sekundowe klipy.

Jednak w przeciwieństwie do Continual na Instagramie, nie pozwala na publikowanie filmów w formacie poziomym, a jeśli nie wybierzesz wersji premium, oznaczy Twoje obrazy znakiem wodnym. Mimo to w przypadku bezpłatnej aplikacji powinno wykonać zadanie.

CutStory na iPhone’a

Wreszcie jest CutStory na iOS. Jest to bardzo podobne do Story Splitter; tylko nie jest zarezerwowane tylko dla Instagrama. CutStory umożliwia przygotowywanie i publikowanie filmów na Facebooku i WhatsApp. Dzięki CutStory możesz automatycznie przyciąć wideo do klipów o odpowiednim rozmiarze dla wybranej aplikacji lub przyciąć je do dowolnej długości.

Wycinacz historii – Android

Nie jesteś użytkownikiem iPhone’a? Żaden problem. Istnieje wiele podobnych aplikacji na Androida, które ułatwiają przycinanie filmów na Instagram.

Story Cutter to popularna aplikacja który pozwala przycinać filmy do dowolnej długości klipu. Zasadniczo określasz długość segmentu, a aplikacja przycina wideo za Ciebie. To sprawia, że ​​jest idealny dla większej liczby platform mediów społecznościowych niż tylko Instagram, ponieważ wszystkie mają własne ograniczenia długości.

Metoda trzecia: Przejdź na żywo

Jedną z głównych wad dwóch wymienionych powyżej metod jest to, że Twoje filmy nie będą płynne. Chociaż Instagram Stories odtworzy je w kolejności automatycznie, mogą wydawać się lekko szarpane, gdy jeden klip się kończy, a zaczyna inny. Jeśli chcesz, aby Twój film był cały, spróbuj najpierw zrobić to na żywo.

Filmy na żywo na Instagramie mogą trwać nawet godzinę. A dzięki najnowszym aktualizacjom można je opublikować w Twojej relacji, gdzie są widoczne przez 24 godziny. Oczywiście nie pozwoli Ci to opublikować filmu w zwykłej kolekcji na Instagramie. Można go udostępnić w Stories tylko po ukończeniu. Jednak jest to lepsze niż nic i zawsze możesz zapisać go na telefonie lub komputerze w celu późniejszej edycji.

Jeśli masz aplikację IGTV (dostępną bezpłatnie na Sklep z aplikacjami oraz Sklep Google Play) możesz stworzyć świetny 60-minutowy film. Pamiętaj, że Twój kanał informacyjny będzie zawierał tylko krótki podgląd Twoich filmów IGTV.

Często Zadawane Pytania

W tej sekcji mamy odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań.

Czy mogę umieścić link do mojego filmu?

Kiedy tworzysz post, zawsze możesz powiedzieć „Link in Bio” i skierować ludzi do swojego kanału YouTube, witryny internetowej lub dowolnego miejsca, w którym jest udostępniany Twój film. Instagram nie pozwala użytkownikom dodawać linków do swoich postów dzięki ich protokołowi blokowania spamu.

Czym są rolki na Instagramie?

Rolki na Instagramie to klipy wideo, które mogą trwać do 15 sekund. Te wysoce konfigurowalne i zabawne klipy mogą zawierać filmy lub obrazy, a użytkownicy mogą dodawać muzykę, naklejki i nie tylko. Rolki na Instagramie są często porównywane do filmów TikTok.

Niestety nie ma sposobu na wydłużenie bębnów poza 15-sekundowy limit czasu. Ale możesz dodać wiele filmów do swojego Reel.

Jeśli chcesz dodać wiele filmów, wystarczy nagrać lub przesłać pierwszą sekcję klipu, a następnie skorzystać z menu po lewej stronie i dotknąć opcji Wyrównaj. Z tego nowego ekranu możesz dodawać treści, o ile nie przekroczy to limitu czasu.

Końcowe przemyślenia

Instagram jest niezwykle popularny nie bez powodu — to świetna platforma do robienia i udostępniania zdjęć i filmów swoim obserwatorom. Jeśli jednak chcesz przesłać film dłuższy niż minutę, ograniczenia czasowe na Instagramie mogą być frustrujące.

Jeśli chcesz, aby Twój film został opublikowany na swoim kanale Instagram, najlepiej poświęcić trochę czasu i sprawić, by był jak najbardziej skuteczny. Spakowanie chwytliwego, wysokiej jakości i wciągającego filmu w 15 sekund nie jest łatwe, ale jest zdecydowanie możliwe.

x