Udostępnij teraz w social media:

Jednym z punktów, do których często wracamy w How-To Geek, jest to, że aby robić lepsze zdjęcia, musisz zrozumieć, jak ręcznie sterować aparatem – nawet jeśli nie robisz tego dla każdego ustawienia lub zdjęcia. Twój iPhone nie jest wyjątkiem. Niestety, iOS nie oferuje ręcznego sterowania w domyślnej aplikacji Aparat, więc będziemy musieli skorzystać z aplikacji innej firmy.

Apple (w pogoni za Google) nieustannie wprowadza innowacje i dodaje funkcje oprogramowania do aplikacji Aparat – takie jak Smart HDR i tryb portretowy. Są świetne, ale nie zastępują ręcznego sterowania. Na przykład, jeśli chcesz robić zdjęcia przez okno poruszającego się pojazdu, musisz ręcznie ustawić czas otwarcia migawki; aparat twojego iPhone’a prawie zawsze ustawia go zbyt wolno, aby uniknąć rozmycia ruchu. Podobnie, prawdopodobnie będziesz chciał ręcznie sterować aparatem przynajmniej przez część czasu, gdy fotografujesz w nocy lub gdy jest duży kontrast.

Sprawdź -   Co to jest Microsoft Planner i jak go używać

Aparat mojego iPhone’a robi swoje.

Nawet jeśli głównie pozwalasz swojemu iPhone’owi robić swoje – tak jak ja, szczerze mówiąc – nadal ważne jest, aby wiedzieć, jak sterować ręcznie, aby robić świetne zdjęcia, gdy zajdzie taka potrzeba.

Co możesz kontrolować

Twój iPhone nie zapewnia pełnej ręcznej kontroli nad wszystkimi możliwymi ustawieniami. W szczególności przysłona i ogniskowa obiektywu są stałe na f / 1.8, a także na pełnoklatkowym odpowiedniku 26 mm (dla obiektywu szerokokątnego) i 51 mm (dla teleobiektywu). Oznacza to, że musisz kontrolować ekspozycję za pomocą czasu otwarcia migawki i ISO lub kompensacji ekspozycji.

Dzięki dobrej ręcznej aplikacji aparatu będziesz w stanie kontrolować:

Czas otwarcia migawki (1/45000 do 1 sekundy).
ISO (od 15 do 2304).
Balans bieli.
Odległość ogniskowania.
Kompensacja ekspozycji (od -6 do +6 stopni).

Sprawdź -   Co to jest Google Classroom i kto powinien z niej korzystać?

Będziesz także mógł robić zdjęcia w formacie RAW, co daje więcej opcji podczas edycji zdjęć.

Opcja bezpłatna: VSCO (bezpłatna)

OK, więc mimo że „polecam” VSCO, Właściwie nie polecam tego, chyba że potrzebujesz tylko od czasu do czasu ręcznego sterowania i nie chcesz za to płacić. Po prostu jest to najlepsza dostępna bezpłatna opcja.

VSCO to niesamowita aplikacja do edycji – to prawda jedna z moich ulubionych aplikacji fotograficznych—Ale problem polega na tym, że część z aparatem jest po prostu w porządku. Zapewnia ręczne sterowanie czasem otwarcia migawki, czułością ISO, balansem bieli, ostrością i kompensacją ekspozycji, ale nie są one bardzo intuicyjne w użyciu. Ponadto po otwarciu aplikacji nie jesteś bezpośrednio przenoszony do aparatu, co oznacza, że ​​jest trochę wolny.

Jeśli od czasu do czasu chcesz zrobić zdjęcie, w którym musisz ręcznie sterować ustawieniami aparatu, VSCO będzie dla Ciebie świetne. Jeśli jednak regularnie chcesz przejąć kontrolę nad aparatem swojego iPhone’a, prawdopodobnie Cię to denerwuje.

Sprawdź -   Jak zresetować plan zasilania systemu Windows 10 do wartości domyślnych

Najlepsza opcja: halogenek (5,99 USD)

Halide to najlepsza aplikacja do aparatów na iPhone’a. Zapewnia pełną kontrolę nad czasem otwarcia migawki, czułością ISO, balansem bieli, ostrością, kompensacją ekspozycji i trybem głębi ostrości. Wszystkie elementy sterujące są szybkie i intuicyjne w użyciu. Po kilku minutach ćwiczeń będziesz w stanie kontrolować wszystko, nie myśląc o tym – dokładnie to, czego chcesz od aplikacji aparatu.

Najlepszą rzeczą w Halide jest to, że programiści stale naciskają na to, co jest możliwe dzięki aparatowi iPhone’a. Oni byli pierwszymi zagłęb się w to, co dzieje się z „beautygate”, i wykorzystali to, czego się nauczyli opracować Smart RAW, algorytm ekspozycji, który zapewnia lepszą jakość i ostrzejsze obrazy RAW niż domyślny iPhone.

Halide nie bez powodu jest popularną aplikacją dla fotografów iPhone’a. To najlepszy sposób na ręczne sterowanie aparatem telefonu iPhone.