Jak rekrutować nowych wieśniaków w „Animal Crossing: New Horizons”

Z 397 potwierdzonymi mieszkańcami w Animal Crossing: New Horizons, jest wielu wieśniaków do wyboru, zapraszając ich na swoją wyspę. Przeniesienie wieśniaka jest dość proste, ale wyprowadzenie go może być trochę bardziej żmudne.

Jak zaprosić nowych mieszkańców na swoją wyspę

Animal Crossing New Horizons Pierwszy dzień

W poprzednich grach Animal Crossing mieszkańcy wioski losowo przenosili się do twojego miasta z własnym domem i meblami. W New Horizons jest trochę inaczej.

Kiedy po raz pierwszy przybędziesz na swoją wyspę, zaczniesz z dwoma mieszkańcami wioski, a podczas powolnych postępów w grze maksymalna dozwolona liczba mieszkańców wioski na wyspie wynosi 10 (wliczając postacie innych graczy).

Przedstawiciel mieszkańców wybiera działkę dla dwóch początkowych mieszkańców wioski. Następnie Tom Nook wyśle ​​cię z misją umieszczenia trzech domów i wykonania mebli dla nowych mieszkańców. Wszystko to należy zrobić, zanim nowy mieszkaniec będzie mógł przenieść się na twoją wyspę.

Po tym zadaniu zaproszenie wieśniaków zawsze będzie wymagało 10000 dzwonów, aby umieścić działkę dla nowego wieśniaka, a ty jesteś sam, aby zaprosić nowych wieśniaków na wyspę.

Oto dwie metody zapraszania wieśniaków na swoją wyspę.

Tajemnicza wyspa

Animal Crossing New Horizons maggie

Czy miałeś okazję skorzystać z biletu Nook Miles? Korzystając z biletu Nook Miles (wymienianego na przystanku Nook w usługach dla mieszkańców), lotnisko wysyła Cię na losowo wygenerowaną wyspę, na której (czasami) będzie mieszkał wieśniak, którego można zaprosić do zamieszkania na Twojej wyspie.

Po dwukrotnym rozmowie z wieśniakiem pojawi się opcja zaproszenia wieśniaka na swoją wyspę. Rozmawiając z nimi, możesz też zniechęcić ich do przeniesienia się na twoją wyspę.

Jeśli zdecydujesz się zaprosić wieśniaka na swoją wyspę, zanim Tom Nook przydzieli ci zadanie umieszczenia trzech domów, wieśniak, którego zaprosisz z Tajemniczej Wyspy, zostanie umieszczony na jego liście. Jeśli zaprosisz wieśniaka, a nie umieściłeś działki na swojej wyspie, wprowadzi się on, gdy zostanie umieszczona nowa działka lub jeśli osadnik się wyprowadzi.

Bilet Nook Miles to 2000 Bells, więc jeśli planujesz zaprosić konkretnego wieśniaka, może to zająć trochę czasu.

Obozowisko

Isabelle - kemping Animal Crossing New Horizons

Po wybudowaniu trzech domów i ulepszeniu budynku usług dla mieszkańców, Tom Nook przydzieli ci zadanie zbudowania i umieszczenia kempingu na twojej wyspie.

Na tym kempingu losowo pojawi się nowy wieśniak, więc sprawdzaj kemping każdego dnia. Jeśli zdecydujesz się nie rozmawiać z wieśniakiem na kempingu, nie przeniosą się na twoją wyspę. Zamiast tego za kilka dni pojawi się nowy wieśniak.

Powiedziawszy to, twój pierwszy gość na kempingu przeniesie się na twoją wyspę. Nawet jeśli z nimi nie porozmawiasz, w końcu będziesz musiał to zrobić, ponieważ żaden inny wieśniak nie pojawi się na kempingu, dopóki nie zaprosisz pierwszego na swoją wyspę. Rozmawiając z wieśniakiem dwa razy, nie będziesz miał innego wyjścia, jak tylko zaprosić go na swoją wyspę, nie ma opcji „nie”.

Jak usunąć wieśniaka ze swojej wyspy

Niezależnie od tego, czy masz dość ich osobowości, czy z innego powodu, możesz zachęcić wieśniaka na swojej wyspie do wyprowadzki.

Zachęcanie wieśniaka do opuszczenia twojej wyspy może być bardzo czasochłonne i wymaga dużo cierpliwości.

Wybierz, aby je zignorować

Jeśli zdecydujesz, że naprawdę nie lubisz obecnego wieśniaka na twojej wyspie, nie rozmawiaj z nim. Otrzymanie nagrody Nook Miles za codzienne rozmowy z mieszkańcami wioski może być kuszące, ale jeśli zdecydujesz się całkowicie zignorować wieśniaka, szanse na to, że staną się smutni i opuszczą twoją wyspę, znacznie wzrosną.

Ignorując wieśniaka, sprawdzaj go od czasu do czasu, aby zobaczyć, czy nad ich głową pojawia się chmura. Kiedy to się pojawi, jest szansa, że ​​rozmawiając z nimi, zapytają, czy powinni opuścić wyspę. Jeśli zachęcisz ich do wyjazdu, wyprowadzą się.

Jeśli porozmawiasz z wieśniakiem i nie pojawi się opcja poproszenia ich o wyprowadzkę, po prostu daj im kilka uderzeń siatką przeciw owadom.

Zgłoś wieśniaka Isabelle

Animal Crossing New Horizons isabelle usuwa wieśniaka

Pomyśl o Isabelle jako o dziale zasobów ludzkich w Animal Crossing: New Horizons. Możesz zmienić melodię i flagę, rozmawiając z Isabelle, ale mogą one również pomóc twojej sprawie.

Jeśli wystarczająco narzekasz na wieśniaka, możesz zachęcić go do wyprowadzenia się z twojej wyspy. Możesz również zmusić ich do zmiany ubrania i hasła, zgłaszając je Isabelle.