Jak robić zdjęcia ekranu

Systemy operacyjne dla komputerów stacjonarnych prawie zawsze mają wbudowane narzędzie do robienia zrzutów ekranu. Jeśli używasz systemu operacyjnego, który nie ma wbudowanego narzędzia do zrzutów ekranu, zawsze możesz znaleźć coś darmowego do zainstalowania. Jeśli chodzi o narzędzia do zrzutów ekranu, nie brakuje ich. Te narzędzia działają na komputerze stacjonarnym, tj. Potrzebują do działania systemu operacyjnego. Jeśli chcesz wykonać zrzut ekranu, na którym nie można uruchomić narzędzia, narzędzia, które mogą Ci pomóc, nie istnieją. Jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu ekranu, na którym nie można uruchomić narzędzia do zrzutów ekranu, rozważ zrobienie zdjęć ekranu.

Będziesz oczywiście potrzebował telefonu z całkiem przyzwoitym aparatem, ale nie możesz też korzystać z domyślnej aplikacji aparatu w telefonie, która jest szeroko ukierunkowana na ludzi i przedmioty, a nie ekrany. Oto, jak możesz zrobić zdjęcia ekranu.

Wymagania

Wspomnieliśmy już, że potrzebujesz dobrego aparatu, więc pewnie zastanawiasz się, jak dobry musi być? Każdy flagowy telefon, który nie jest starszy niż 4-5 lat, wystarczy. Każdy inny telefon, o ile można go używać do robienia dobrych, zbliżonych zdjęć w słabym świetle, również będzie działał.

Potrzebujesz także aplikacji do zrobienia zdjęcia i to jest prawdziwy trik do zrobienia dobrego zdjęcia ekranu. Zalecamy używanie Office Lens. Jest to bezpłatna aplikacja dostępna dla obu iOS i Android. Został opracowany przez firmę Microsoft i jest przeznaczony do skanowania dokumentów za pomocą telefonu. Ta aplikacja może wykryć krawędzie dokumentu i wyprostować je, aby uzyskać dobry obraz zeskanowanego, tj. Sfotografowanego papieru fizycznego.

Zamierzamy wykorzystać tę funkcję na naszą korzyść, aby zrobić zdjęcia ekranu. Istnieją inne aplikacje, których możesz używać zamiast Office Lens i od Ciebie zależy, której aplikacji ostatecznie użyjesz.

Ekran fotograficzny

Skonfiguruj ekran, na którym chcesz zrobić zdjęcie. Ekran będzie emitował światło, więc warto zminimalizować ilość światła w pomieszczeniu. Chcesz to zminimalizować, aby ramki monitora były ciemne, a krawędzie ekranu, gdy ekran jest włączony, naprawdę się wyróżniały.

Otwórz Office Lens i skieruj go na ekran. Upewnij się, że lampa błyskowa jest wyłączona. Zobaczysz, że aplikacja wykrywa krawędzie ekranu. Jeśli wykrywa ramki monitora, rozważ dalsze zmniejszenie światła w pomieszczeniu. Po prawidłowym wykryciu krawędzi zrób zdjęcie.

Teraz musisz poczekać, aż aplikacja ją przetworzy, a otrzymasz zdjęcie ekranu. Krawędzie monitora nie zostaną uwzględnione, a obraz zostanie wyprostowany. Zapisz go w swojej rolce z aparatu.

Ale warto, powyższe zdjęcie zostało zrobione iPhonem 6. Jedyne światło w pokoju pochodziło z małej lampki LED.