01/18/2022

Jak robić zdjęcia na żywo w FaceTime na macOS

Udostępnij teraz w social media:

Zdjęcia na żywo można rejestrować na komputerze Mac. W systemie macOS jest wbudowana aplikacja aparatu, której można przechwytywać, ale można także robić zdjęcia na żywo w FaceTime. Zostaną zrobione zdjęcia każdego, kto do ciebie zadzwoni, a ciebie nie będzie. Oto jak robić zdjęcia na żywo w FaceTime.

Zdjęcia na żywo w FaceTime

Otwórz FaceTime i przejdź do preferencji aplikacji. Przejdź do aplikacji Ustawienia i włącz opcję „Zezwalaj na przechwytywanie zdjęć na żywo podczas połączeń wideo”.

Po włączeniu zdjęć na żywo możesz rozpocząć rozmowę. Dobrym pomysłem jest poinformowanie osoby, z którą rozmawiasz, że masz włączone zdjęcia na żywo i planujesz robić zdjęcia podczas rozmowy. Po nawiązaniu połączenia kliknij przycisk migawki, aby zrobić zdjęcie. To wszystko, co musisz zrobić. Po przechwyceniu zdjęcia na żywo zobaczysz alert na FaceTime informujący, że zostało zrobione zdjęcie na żywo.

Sprawdź -   Jak naprawić problem z awarią panelu KDE Plasma

Aby uzyskać dostęp do właśnie wykonanych zdjęć na żywo, otwórz aplikację Zdjęcia i wybierz „Ostatnie” z kolumny po prawej stronie. Właśnie zrobione zdjęcia powinny pojawić się tutaj, a w lewym górnym rogu będą oznaczone tagiem „Na żywo”. Dobrym pomysłem jest ich natychmiastowe posortowanie, ponieważ później nie będzie łatwo ich znaleźć.

Zdjęcia na żywo to jedna z nowszych funkcji Apple. Aby je wziąć, musisz mieć dość nową wersję systemu macOS, a Twój Mac lub MacBook nie powinien być za stary.

Możesz wysłać te zdjęcia na żywo do innych użytkowników iOS lub macOS, którzy będą mogli je odtwarzać. Jeśli chcesz udostępnić je użytkownikom, którzy nie korzystają z urządzenia Apple, musisz przekonwertować je na wideo lub GIF.

Sprawdź -   Jak bezpiecznie wysyłać pliki w systemie Linux

Nie można robić zdjęć w FaceTime. Jeśli wyłączysz zdjęcia na żywo w FaceTime, nadal zobaczysz przycisk migawki, ale kliknięcie go spowoduje wyświetlenie monitu, że Zdjęcia na żywo są wyłączone i będziesz musiał umożliwić im przechwytywanie zdjęć. Jest to dziwne, biorąc pod uwagę, że robienie zdjęć jest dość prostym wymaganiem, jakie ma aplikacja Camera na iOS. Możesz robić zdjęcia podczas nagrywania filmu i jest to bardzo przydatne. Jeśli musisz zrobić zdjęcie podczas połączenia FaceTime, spróbuj użyć wbudowanego narzędzia do zrzutów ekranu, ale ponownie upewnij się, że powiesz drugiej osobie, że robisz zdjęcia.

x