Udostępnij teraz w social media:

Zdjęcia na żywo można przechwytywać na komputerze Mac. W systemie macOS jest wbudowana aplikacja aparatu, której możesz użyć do ich przechwytywania, ale możesz także robić zdjęcia na żywo w FaceTime. Zdjęcia zostaną zrobione każdemu, kto do Ciebie dzwoni, a Ciebie na nich nie będzie. Oto jak robić zdjęcia na żywo w FaceTime.

Zdjęcia na żywo w FaceTime

Otwórz FaceTime i przejdź do preferencji aplikacji. Przejdź do aplikacji Ustawienia i włącz opcję „Zezwalaj na robienie zdjęć na żywo podczas rozmów wideo”.

Po włączeniu zdjęć na żywo możesz rozpocząć rozmowę. Dobrym pomysłem jest poinformowanie kogokolwiek, z kim rozmawiasz, że masz włączone zdjęcia na żywo i że planujesz robić zdjęcia podczas rozmowy. Gdy połączenie jest aktywne, kliknij przycisk migawki, gdy chcesz zrobić zdjęcie. To wszystko, co musisz zrobić. Po zrobieniu zdjęcia na żywo zobaczysz alert w FaceTime z informacją, że zostało zrobione zdjęcie na żywo.

Sprawdź -   Czy system Windows 10 będzie działał na moim komputerze?

Aby uzyskać dostęp do właśnie zrobionych zdjęć na żywo, otwórz aplikację Zdjęcia i wybierz „Ostatnie” z kolumny po prawej stronie. Właśnie zrobione zdjęcia powinny pojawić się w tym miejscu i będą miały tag „Na żywo” w lewym górnym rogu. Warto je od razu posortować, ponieważ później nie będzie łatwo ich znaleźć.

Zdjęcia na żywo to jedna z nowszych funkcji Apple i aby je wykonać, musisz mieć uruchomioną dość najnowszą wersję systemu macOS, a Twój Mac lub MacBook nie powinien być zbyt stary.

Możesz wysłać te zdjęcia na żywo do innych użytkowników iOS lub macOS, a oni będą mogli je odtwarzać. Jeśli chcesz udostępnić je użytkownikom, którzy nie używają urządzenia Apple, będziesz musiał przekonwertować je na wideo lub GIF.

Sprawdź -   Jak uruchomić GOG Galaxy w systemie Linux

W FaceTime nie można robić zdjęć. Jeśli wyłączysz zdjęcia na żywo w FaceTime, nadal będziesz widzieć przycisk migawki, ale kliknięcie go spowoduje wyświetlenie tylko monitu z informacją, że zdjęcia na żywo są wyłączone i będziesz musiał włączyć je do robienia zdjęć. To dziwne, biorąc pod uwagę, że robienie zdjęć jest dość prostym wymaganiem, które ma aplikacja Aparat na iOS. Możesz robić zdjęcia podczas nagrywania wideo i jest to całkiem przydatne. Jeśli musisz zrobić zdjęcie podczas rozmowy FaceTime, spróbuj użyć wbudowanego narzędzia do zrzutów ekranu, ale ponownie pamiętaj, aby powiedzieć drugiej osobie, że robisz zdjęcia.