Jak robić zdjęcia w trybie nocnym na nieobsługiwanym iPhonie

Tryb nocny w nowszych modelach iPhone’a jest niesamowity. Pomaga, że ​​te nowe modele mają lepsze, mocniejsze aparaty. Nie działa na wszystkich telefonach, chociaż one też mają całkiem niezłe aparaty. Tryb nocny nie jest nowatorską koncepcją wymyśloną przez Apple. W rzeczywistości aplikacja Instagram ma jeden wbudowany. NeuralCam Pro NightMode Camera to aplikacja na iOS, która może robić zdjęcia w trybie nocnym na nieobsługiwanych iPhone’ach, a także na obsługiwanych. Aplikacja nie jest darmowa; kosztuje 4,99 USD. Wzięliśmy to za spin na iPhonie 6, który nie obsługuje trybu nocnego ani nawet iOS 13, i na iPhonie 11, który go obsługuje. Porównaliśmy zdjęcia zrobione przez aplikację z tymi, które zrobiła aplikacja aparatu fotograficznego.

Zdjęcia w trybie nocnym na iPhonie 6

Zainstaluj aplikację i zrób zdjęcie. Możesz użyć sterowania ręcznego lub możesz użyć trybu automatycznego. Aplikacja automatycznie koryguje zdjęcie, ale możesz to zmienić przed zapisaniem obrazu.

Poniżej znajdują się dwa zdjęcia, które zrobiliśmy, jedno z aplikacją, a drugie ze standardową aplikacją aparatu.

Oba są ziarniste i oczywiste jest, że było naprawdę mało światła do pracy, ale pierwsze zdjęcie to to, które zrobiliśmy za pomocą aplikacji, a drugie jest z aplikacją Aparat fotograficzny.

Zdjęcia w trybie nocnym na iPhonie 11

W przypadku iPhone’a 11 powtórzyliśmy ten sam test; jedno zdjęcie z aplikacją i jedno z aplikacją aparatu fotograficznego. W przypadku kamery NeuralCam Pro NightMode zastosowaliśmy ustawienia automatyczne, a korekta została usunięta na korzyść ustawienia „Regular”. Wyniki poniżej.

Zdjęcie na górze to zdjęcie zrobione przez NeuralCam Pro NightMode Camera, a to na dole to zdjęcie z aplikacją Aparat. Jeśli je porównasz, żadne z nich nie są w rzeczywistości złe. Zostały zrobione w dokładnie takich samych warunkach oświetleniowych i przy użyciu mocowania, aby kąt itp. Nie był inny. Drugie zdjęcie jest lepiej oświetlone, ale pierwsze wygląda znacznie bardziej realistycznie. Można powiedzieć, że zostało zrobione w słabym świetle, ale nadal jest widoczne.

Wyniki są dostępne, zdecyduj, co myślisz. Aplikacja działa dobrze, jeśli iPhone ma mocniejszy aparat. Aparat iPhone’a 6 nie nadaje się do tego zadania, ale jeśli masz nowszego iPhone’a, aplikacja prawdopodobnie usprawni fotografowanie w nocy. Jest wolniejszy niż tryb nocny w standardowej aplikacji Aparat, tj. Musisz trzymać nieruchomo trochę dłużej, aby zrobić zdjęcie, co oznacza, że ​​może nie być najlepszym narzędziem do poruszającego się obiektu.