Jak robić zrzuty ekranu aplikacji, które blokują zrzuty ekranu w systemie Windows 10

Zrzuty ekranu są w większości nieszkodliwe, ale zawsze są wyjątki. Niektóre aplikacje, szczególnie te, które odtwarzają treści chronione DRM, mają tendencję do wyłączania przechwytywania zrzutów ekranu. Netflix jest tego oczywistym przykładem, chociaż są na to sposoby. Jeśli masz aplikację, która blokuje zrzuty ekranu i używasz systemu Windows 10, zrobienie tego zrzutu ekranu jest łatwiejsze niż myślisz. Wszystko, czego potrzebujesz, to super proste narzędzie do uruchamiania aplikacji w piaskownicy. Jedyny haczyk polega na tym, że dotyczy to tylko aplikacji komputerowych, a nie aplikacji UWP, ponieważ wybraną przez nas aplikacją do piaskownicy jest Sandboxie i nie można na niej uruchomić aplikacji UWP.

Aplikacje do zrzutów ekranu, które blokują zrzuty ekranu

Pobierz Sandboxie i zainstaluj. Po zainstalowaniu uruchom aplikację i kliknij przycisk Przeglądaj. Wybierz plik EXE aplikacji, którą chcesz uruchomić w trybie piaskownicy i zrzut ekranu. Jeśli masz skrót do aplikacji na pulpicie (lub w innym miejscu), możesz go wybrać.

Gdy aplikacja jest uruchomiona, wokół niej będzie widoczna żółta ramka. Oznacza to, że aplikacja działa w trybie piaskownicy. Śmiało i skonfiguruj zrzut ekranu, a następnie kliknij poza nim. Dzięki temu aplikacja nie będzie aktywna. Aplikacja nie wykryje klawiatury ani myszy, ponieważ jest nieaktywna / działa w tle i działa w piaskownicy.

Możesz teraz użyć wybranego narzędzia do zrzutów ekranu, aby zrobić zrzut ekranu. Najlepiej jest zrobić zrzut ekranu na pełnym ekranie zamiast tego, który kieruje się na samo okno lub obszar na ekranie.

Działa to z serwisem Netflix działającym w przeglądarce. Zwykle Netflix jest w stanie wyłączyć zrzuty ekranu, nawet jeśli działa w przeglądarce. W przypadku innych aplikacji powinno to również działać. Możliwe, że będziesz mógł użyć tej samej sztuczki, aby nagrać screencast.

Gdy aplikacja wyłącza zrzuty ekranu, albo chroni zawartość przed plagiatem, albo chroni poufne dane. Jeśli zdecydujesz się na to obejście, upewnij się, że wszelkie dane, które zrzutujesz, są bezpieczne, a wszelkie przechwycone treści DRM nie są niewłaściwie wykorzystywane.

Jeśli chodzi o aplikacje UWP, twoje opcje są ograniczone. Będziesz musiał skonfigurować maszynę wirtualną i uruchomić w niej aplikację UWP, jeśli chcesz ją wykonać. Jeśli masz system Windows 10 Pro, jest on wyposażony w funkcję piaskownicy, która umożliwia uruchamianie aplikacji UWP.