Udostępnij teraz w social media:

Wraz z pojawieniem się iPhone’a X i brakiem przycisku Home Apple musiał zmienić sposób obsługi niektórych stosunkowo powszechnych zadań. Jednym z nich jest zrobienie zrzutu ekranu i ta sama metoda została przeniesiona na iPhone XR, XS i XS Max.

Robienie zrzutu ekranu na iPhonie X, XR, XS i XS Max to ta sama kombinacja naciśnięć przycisków bez względu na posiadane urządzenie i oczekujemy, że pozostanie tak w przewidywalnej przyszłości, teraz, gdy Apple zrobił kolejny krok długa droga firmy do całkowitego usunięcia fizycznego przycisku Home. Wszystko w porządku, ale jeśli nie wiesz, jak zrobić zrzut ekranu teraz, gdy nie ma już przycisku Początek, nie masz szczęścia, bez względu na to, jak świetnie może wyglądać ekran Liquid Retina lub OLED. Nie ma jednak powodu do niepokoju. Jesteśmy tutaj, aby wyjaśnić sprawę.

Sprawdź -   Jak wygenerować losowy tekst w programie Word

Oto kroki, które musisz wykonać, aby zrobić zrzut ekranu na jednym z ostatnich iPhone’ów Apple.

Podobnie jak w poprzednich iPhone’ach, proces ten wymaga jednoczesnego naciśnięcia dwóch przycisków. Tym razem te przyciski to przycisk boczny i przycisk zwiększania głośności. Przycisk boczny to ten sam przycisk, którego używasz podczas snu lub budzenia urządzenia; podświetliliśmy oba przyciski poniżej.

Po naciśnięciu i zwolnieniu dwóch przycisków usłyszysz znajomy dźwięk migawki (chyba że masz wyciszony telefon), a zrzut ekranu zostanie wykonany. Zobaczysz także podgląd właśnie wykonanego zrzutu ekranu. Podgląd zniknie po kilku sekundach, ale jeśli chcesz edytować lub oznaczyć zrzut ekranu, możesz go dotknąć i zrobić to przed zapisaniem go w aplikacji Zdjęcia lub całkowitym odrzuceniem.

Sprawdź -   Jak włączyć ochronę przed naruszeniem integralności dla zabezpieczeń systemu Windows w systemie Windows 10

Umiejscowienie dwóch przycisków używanych do robienia zrzutów ekranu ma swoje plusy i minusy. Z drugiej strony znacznie łatwiej jest zrobić zrzut ekranu jedną ręką, ponieważ nie trzeba jednocześnie naciskać przycisków Home i Side. Z drugiej strony (i nie jest to taka duża wada), łatwo jest przypadkowo zrobić zrzut ekranu, jeśli naciśniesz te przyciski, trzymając telefon.