Jak robić zrzuty ekranu w trybie pełnoekranowym na Youtube na Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Robienie zrzutów ekranu z filmu na YouTube jest dość proste, o ile go nie wstrzymasz lub nie przejdziesz do widoku pełnoekranowego. Jeśli przełączysz się do widoku pełnoekranowego, okaże się, że nie możesz zrobić zrzutu ekranu bez przeszkadzania elementom sterującym multimediami. Oto prosty sposób robienia zrzutów ekranu w trybie pełnoekranowym na Youtube w dowolnej przeglądarce na Windows 10.

Zrzuty ekranu z pełnego ekranu na Youtube

Najpierw otwórz przeglądarkę, w której chcesz zrobić zrzuty ekranu na pełnym ekranie. Upewnij się, że pasek zakładek jest widoczny. W Chrome możesz wyświetlić pasek zakładek za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl + Shift + B. W przeglądarce Firefox kliknij prawym przyciskiem myszy pasek tytułu i wybierz z menu opcję paska zakładek.

  Jak aktywować nowy ciemny motyw YouTube na swoim iPhonie?

Następnie wybierz następujący fragment kodu, a następnie przeciągnij go i upuść na pasku zakładek. Nadaj mu nazwę, która mówi ci, co to jest. Jest to w zasadzie bookmarklet, który ukryje kontrolki multimediów w filmie na YouTube.

javascript:(function(){var goaway=".ytp-chrome-top,.ytp-chrome-bottom{display:none;}";if("v"=="v"){document.createStyleSheet().cssText=goaway}else{var tag=document.createElement("style");tag.type="text/css";document.getElementsByTagName("head")(0).appendChild(tag);tag((typeof document.body.style.WebkitAppearance=="string")?"innerText":"innerHTML")=goaway}})();

Odwiedź YouTube i odtwórz wideo. Możesz go zatrzymać w punkcie, w którym chcesz zrobić zrzut ekranu, lub zrobić to później. To zależy od Ciebie. Po odtworzeniu filmu kliknij utworzoną właśnie zakładkę, a wszystkie elementy sterujące multimediami znikną.

Teraz kliknij dwukrotnie odtwarzacz wideo, aby przełączyć się do widoku pełnoekranowego i wyjść z niego. Użyj spacji, aby odtworzyć / wstrzymać wideo.

Teraz musisz tylko wybrać narzędzie do tworzenia zrzutów ekranu. Możesz dotknąć skrótu klawiaturowego Win + PrintScreen, a zrzut ekranu pełnego ekranu zostanie zapisany w folderze Screenshots w Pictures. Możesz użyć narzędzia Wycinanie i szkic, aby zrobić zrzut ekranu z opóźnieniem lub możesz stuknąć klawisz PrintScreen i skopiować zawartość ekranu do schowka, a następnie wkleić ją do programu Paint.

  Jak ukryć, ukryć lub usunąć wideo YouTube z Internetu

Powyższe trzy są rodzimymi opcjami systemu Windows 10. Jeśli wolisz inne narzędzie, które możesz łatwo aktywować, gdy YouTube jest na pełnym ekranie, możesz go użyć zamiast tego.

Aby przywrócić sterowanie multimediami, odśwież stronę lub zamknij ją i ponownie otwórz kartę.

Teoretycznie powinno to również działać na macOS. Bookmarklet nie powinien mieć problemów z uruchomieniem, chociaż może działać lub nie w Safari. To nie jest zbyt duży problem, ponieważ zawsze możesz używać Chrome na Macu do zrzutu ekranu, nawet jeśli wolisz Safari do wszystkiego innego. Mac ma wbudowane doskonałe narzędzie do zrzutów ekranu.

x