Jak rozmawiać głosowo w grach Nintendo Switch

Przełącznik Nintendo nie ma wbudowanego mikrofonu, co sprawia, że ​​rozmowy głosowe podczas grania w gry online są dość skomplikowane. Jednak nadal istnieje kilka sposobów, w jakie możesz rozmawiać z kolegami z drużyny na Switchu. Oto jak to zrobić.

Odpowiedź zależy od Twojej gry

Switch nie ma wbudowanych funkcji czatu głosowego w swoim systemie operacyjnym. Nintendo oferuje rozwiązanie do czatu głosowego w aplikacji Nintendo Switch Online na iPhone’a i Androida, ale wymaga to rozszerzenia Subskrypcja Nintendo Switch Online. Jest to wymagane do gry online w wielu grach, takich jak Mario Kart i Splatoon, ale nie wszystkie gry online tego wymagają.

Na przykład Fortnite korzysta z oddzielnego konta Epic Games i nie potrzebuje subskrypcji gier online Nintendo. Dlatego niektóre gry inne niż Nintendo pomijają rozwiązanie czatu głosowego Nintendo Online i robią to bezpośrednio na konsoli za pomocą zestawu słuchawkowego.

Innymi słowy, większość gier Nintendo wymaga oddzielnej aplikacji na smartfony do rozmów głosowych online. Podczas gry podłączasz zestaw słuchawkowy do telefonu i rozmawiasz przez aplikację. Niektóre gry innych firm mogą to zrobić na samym Switchu za pośrednictwem gniazda słuchawkowego 3,5 mm.

Oto, co musisz wiedzieć:

Aplikacja online Nintendo Switch: użyj jej do gier Nintendo, takich jak Mario Kart, Super Smash Bros Ultimate i Mario Tennis Aces. Instalujesz aplikację na swoim telefonie i rozmawiasz ze znajomymi.
Bezpośrednio na Switchu: niektóre gry innych firm, w tym Fortnite i Overwatch, nie wymagają oddzielnej aplikacji. Wystarczy podłączyć standardowy zestaw słuchawkowy do pojedynczego gniazda audio 3,5 mm w urządzeniu Switch i rozmawiać bez aplikacji, zupełnie jak smartfon. Ponownie, własne gry Nintendo nie będą z tym działać.
Przełącz na Discord: Jeśli to wszystko wydaje się zbyt skomplikowane, zgadzamy się. Sugerujemy przejście na Discord lub inną aplikację, taką jak Teamspeak, jeśli chcesz rozmawiać głosowo ze znajomymi podczas grania w gry Switch.

Aplikacja Nintendo Switch Online

Oficjalne rozwiązanie do czatu głosowego Nintendo to aplikacja, którą można pobrać na iOS i Androida. Oprócz czatu głosowego w grze ze znajomymi i członkami drużyny, możesz użyć aplikacji, aby dodać innych użytkowników Nintendo jako znajomych, pingować ich do gry i przeglądać statystyki swoje i swoich znajomych dla niektórych gier. Możesz go również użyć do zapraszania znajomych za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W zależności od gry możesz rozmawiać głosowo z innymi graczami w lobby lub ze znajomymi, których dodałeś. Splatoon 2 i Mario Kart 8 to jedne z popularnych gier obsługujących tę aplikację. Aby z niej skorzystać, musisz mieć konto Nintendo Online.

Jednak wielu użytkowników zwraca uwagę, że korzystanie z aplikacji jest dość kiepskie, z częstymi opóźnieniami dźwięku i problemami z łącznością. Ponadto, jeśli nie masz miksera audio, nie możesz używać jednej pary słuchawek jednocześnie w telefonie i na przełączniku Nintendo. Jeśli chcesz używać słuchawek, musisz wybierać między słyszeniem rozmów głosowych a słyszeniem dźwięku w grze, co może mieć kluczowe znaczenie w niektórych grach.

Ponadto aplikacja jest zablokowana w regionie. Obecnie jest niedostępny na wielu terytoriach, zwłaszcza w Azji i Ameryce Południowej. Biorąc pod uwagę, że wiele z tych gier ma globalne bazy graczy, ogranicza to łatwy dostęp do czatu głosowego do znacznej części bazy potencjalnych graczy w grze.

Wbudowany czat głosowy dla określonych gier

Fortnite na Nintendo Switch

Jedną z niezwykłych rzeczy w mobilnym rozwiązaniu Nintendo jest to, że pojedyncze gniazdo audio 3,5 mm na konsoli ma wejście audio, więc w rzeczywistości obsługuje wbudowany czat głosowy. Ponieważ jednak nie jest to szeroko stosowana funkcja, tylko kilka gier obsługuje zintegrowany czat głosowy z Switcha bez konieczności korzystania z aplikacji.

Overwatch, trzecioosobowa strzelanka Blizzarda i gra przetrwania Epic Games Fortnite należą do gier, które ją obsługują. Jeśli grasz w jedną z tych gier, podłącz parę dobre słuchawkii możesz od razu porozmawiać z kolegami z drużyny. Gry Nintendo nie obsługują tego i wymagają aplikacji.

Niestety Nintendo Switch nie obsługuje słuchawek Bluetooth, więc nie możesz ich używać do czatu głosowego.

Aplikacje innych firm

Jeśli gra, w którą grasz, nie obsługuje wbudowanego czatu głosowego, a aplikacja Nintendo Switch Online zawiera błędy lub jest niedostępna w Twoim regionie, poszukaj aplikacji innej firmy. Najpopularniejszą aplikacją do czatu głosowego jest Discord, która ma mnóstwo funkcji i ma aplikacje zarówno na urządzenia mobilne, jak i na komputery stacjonarne. Discord obsługuje ustawienia funkcji „Naciśnij i mów” i aktywności głosowej w celu wykrywania wejścia audio. Aplikacja mobilna umożliwia również płynne wchodzenie i wychodzenie z aplikacji bez przerywania połączeń lub zacinania się.

Istnieje kilka innych alternatyw, takich jak TeamSspeak i Skype, ale żadna z nich nie jest tak solidna ani nie ma tak dużej społeczności graczy jak Discord.

Należy pamiętać, że aplikacje innych firm nie mają natywnej integracji z grą, w którą grasz, więc trudno będzie szybko rozmawiać z nieznajomymi. Jeśli jednak rozmawiasz z osobami, które już znasz, płynniejszy głos sprawia, że ​​jest to świetna alternatywa dla aplikacji Nintendo.

Przyszłość przełącznika Nintendo i czatu głosowego

Jest mało prawdopodobne, że Nintendo odejdzie od korzystania z aplikacji mobilnej. Większość tytułów lub gier Nintendo, które firma dystrybuuje samodzielnie, prawdopodobnie będzie korzystać z implementacji aplikacji. Jednak przyszłe porty gier wieloosobowych na Switch mogą obsługiwać wbudowaną funkcję czatu głosowego.

Na razie, jeśli grasz ze znajomymi, proponujemy wskoczyć na Discord.

x