Google ma trzy narzędzia do spotkań online; Duo, Hangouts i Meet. W związku z trwającą pandemią i gwałtownym wzrostem wykorzystania narzędzi do spotkań online firma Google zdecydowała się udostępnić Google Meet użytkownikom szukającym nowego i niezawodnego rozwiązania do rozmów audio / wideo online.

Rozmyj tło w Google Meet

Aż do tej pandemii usługi połączeń audio / wideo online pasywnie ze sobą konkurowały. Wzrost popytu na te usługi spowodował, że większość z nich, jeśli nie wszystkie, dodała nowe funkcje. Google Meet nie różni się, chociaż pozostaje w tyle za innymi narzędziami.

Możesz teraz automatycznie rozmywać tło w Google Meet.

Sprawdź -   Jak połączyć się z siecią Wi-Fi w systemie Windows 10

Rozpocznij nowe spotkanie w Google Meet (możesz je rozpocząć w Gmailu) lub kliknij link do spotkania. Na ekranie podglądu kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu i wybierz opcję „Włącz rozmycie tła”. Alternatywnie, w prawym dolnym rogu ekranu podglądu znajduje się przełącznik rozmycia tła, który możesz dotknąć, aby szybko włączyć / wyłączyć rozmycie tła.

Rozmycie tła i zasoby systemowe

Google Meet działa w przeglądarce, a same przeglądarki zwykle odbierają wpływ na system. Ta funkcja dodatkowo obciąży zasoby Twojego systemu. Może to być wystarczająco kosztowne, aby jakość połączenia mogła się pogorszyć.

Na razie nie da się tego obejść. Jeśli jakość połączenia spadnie do punktu, w którym nie możesz już łatwo się komunikować, jedyną opcją jest wyłączenie rozmycia tła.

Sprawdź -   Jak wyodrębnić zwykłą ikonę systemu Windows 10

Google mógł wdrożyć funkcję rozmycia tła, ale nie jest ona dokładnie zoptymalizowana pod kątem płynnego działania w systemach o różnych możliwościach. Aplikacje takie jak Microsoft Teams i Skype wykonują wykładniczo lepszą jakość połączeń, a jednocześnie mogą rozmazać tło. Zoom tak dobrze zarządza tłem, że użytkownicy aplikacji aktywnie szukają kreatywnych środowisk do wykorzystania podczas spotkań.

Widać wyraźnie, że Google tak naprawdę nie zrobił tu wiele wysiłku. Ta funkcja została udostępniona w momencie, gdy wiele osób wraca do fizycznych obszarów roboczych. Firma Google zrobiła bardzo niewiele, aby wykorzystać początkowy wzrost popytu na narzędzie do spotkań online.

Jeśli chodzi o to, jak dobrze działa, skutecznie rozmywa tło. Możesz mieć pewne krawędzie wokół siebie, ale tło jest na tyle rozmyte, że możesz łatwo ukryć brudny pokój.

Sprawdź -   Jak grać w gry na PlayStation 3 w systemie Linux

Dobrze jest usiąść w dobrze oświetlonym miejscu na tle, które nie komponuje się zbyt dobrze z Tobą, aby uzyskać dokładniejsze rozmycie.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEJ

newsblog.pl