Jak rozpocząć blog za pomocą Google Blogger

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli chcesz pisać posty na blogu, potrzebujesz bloga do przechowywania tych postów. Blogger Google to bezpłatna, prosta platforma do blogowania, wyposażona w przydatne narzędzia. Oto jak zacząć.

Jeśli kiedykolwiek odwiedziłeś witrynę, która miała „blogspot” w adresie URL, byłeś na blogu korzystającym z Google Blogger. To bardzo popularna platforma do blogowania, ponieważ jest bezpłatna – potrzebujesz tylko bezpłatnego konta Google, które masz już, jeśli masz adres Gmail – i nie musisz znać żadnych technicznych umiejętności, aby skonfigurować lub opublikować swój blog posty. Nie jest to jedyna platforma do blogowania i nie jedyna bezpłatna opcja, ale jest to bardzo łatwy sposób na rozpoczęcie blogowania.

Utwórz swój blog

Aby rozpocząć, musisz zalogować się na swoje konto Google. Dla większości ludzi oznacza to logowanie się do Gmaila, ale jeśli nie masz jeszcze konta Gmail, możesz je utworzyć tutaj.

  Dymek tweeta pozwala wyświetlać osie czasu jako nakładkę na ekranie głównym

Po zalogowaniu się kliknij siatkę z dziewięcioma kropkami w prawym górnym rogu, aby otworzyć listę aplikacji Google, a następnie kliknij ikonę „Blogger”.

Na wyświetlonej stronie kliknij przycisk „Utwórz swojego bloga”.

Bloggera

Wybierz nazwę wyświetlaną, którą ludzie będą widzieć, gdy będą czytać Twojego bloga. Nie musi to być Twoje prawdziwe imię i nazwisko ani adres e-mail. Możesz to zmienić później.

Po wpisaniu nazwy kliknij „Przejdź do Bloggera”.

Plik

Możesz teraz utworzyć swojego bloga. Śmiało i kliknij przycisk „Utwórz nowy blog”.

Bloggera

Otworzy się panel „Utwórz nowy blog”, w którym należy wybrać tytuł, adres i motyw dla swojego bloga.

Plik

Tytuł będzie nazwą wyświetlaną na blogu, Adres to adres URL, którego ludzie będą używać, aby uzyskać dostęp do Twojego bloga, a Motyw to układ i schemat kolorów Twojego bloga. Wszystkie te można później zmienić, więc nie ma krytycznego znaczenia, aby od razu uzyskać doskonałe wyniki.

  Jak przesyłać pliki do systemu Linux z systemu Windows 10 przez SSH

Adres Twojego bloga musi być [something].blogspot.com. Kiedy zaczniesz wpisywać adres, pomocne menu pokazuje, jaki będzie ostateczny adres. Możesz kliknąć sugestię, aby automatycznie wypełnić część „.blogspot.com”.

Lista rozwijana pokazująca pełny adres Blogspot.

Jeśli ktoś już użył żądanego adresu, zostanie wyświetlony komunikat informujący, że musisz wybrać coś innego.

Komunikat wyświetlany, gdy adres został już użyty.

Po wybraniu tytułu, dostępnego adresu i motywu kliknij przycisk „Utwórz bloga!” przycisk.

Plik

Google zapyta, czy chcesz wyszukać spersonalizowaną nazwę domeny dla swojego bloga, ale nie musisz tego robić. Kliknij „Nie, dziękuję”, aby kontynuować. (Jeśli masz już domenę, do której chcesz skierować swojego bloga, możesz to zrobić w dowolnym momencie w przyszłości, ale nie jest to konieczne).

  Jak zapamiętać ważne wiadomości w Slacku

Panel Google Domains z

Gratulacje, Twój blog został utworzony! Teraz możesz napisać swój pierwszy post na blogu. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Nowy post”.

Plik

Otworzy się ekran edycji. Możesz tu wiele zrobić, ale podstawą jest wprowadzenie tytułu i treści.

x