Jak rozpocząć rozmowę wideo w Slacku

W dobie pracy zdalnej wielu użytkowników Slacka korzysta z usług zewnętrznych, takich jak Zoom czy Google Meet do rozmów wideo. Ale niewielu wie, że równie łatwo jest rozpocząć rozmowę wideo w samym Slacku bez dodatkowego oprogramowania lub usług. Oto jak.

Najpierw otwórz plik Wiadomość docelowa z osobą, z którą chcesz porozmawiać na czacie wideo. Aby zadzwonić, kliknij ikonę „Zadzwoń” (która wygląda jak słuchawka telefonu) w wierszu obok ich nazwy.

Slack zacznie dzwonić do drugiej strony, aby poprosić o czat wideo. Może pojawić się okno z prośbą o dostęp do mikrofonu lub kamery wideo. Kliknij „OK” dla obu.

Przyznaj dostęp do mikrofonu w Slack do czatu wideo

Gdy druga strona zaakceptuje połączenie i włączy mikrofon i kanał wideo, zobaczysz ją w oknie na ekranie. Jeśli opuścisz okno Slack, aby użyć innej aplikacji (na komputerze Mac lub PC), czat wideo pojawi się w mniejszej, pływającej nakładce okna, którą możesz zmienić za pomocą kursora.

Slack Video Chat

Jeśli najedziesz kursorem na okno wideo, pojawią się różne okrągłe przyciski sterujące.

W lewej górnej części okna znajdziesz przyciski Ustawienia i Zaproś osoby. W dolnej środkowej części ekranu zobaczysz te przyciski od lewej do prawej: Wycisz mikrofon, wł. / Wył. Wideo, Udostępnij ekran, Wyślij reakcję i Rozłącz.

Przyciski Slack Video Chat

Jeśli klikniesz ikonę „Ustawienia”, pojawi się małe menu, które umożliwia podanie tytułu czatu i zmianę ustawień mikrofonu, głośnika i kamery wideo.

Slack ustawienia rozmów wideo

Jeśli klikniesz przycisk „Zaproś ludzi”, możesz uczynić go czatem grupowym, dodając więcej osób do rozmowy.

Slack wideo czatu zapraszaj uczestników

Dostępne po kliknięciu ikony buźki, Reakcje pozwalają dodawać emotikony i małe wiadomości tekstowe, które pojawiają się w kanale w prawej części okna.

Zwolnij reakcje i wiadomości na czacie wideo

W dowolnym momencie możesz wyciszyć dźwięk za pomocą przycisku mikrofonu lub tymczasowo wyłączyć strumień wideo, klikając przycisk aparatu (obrys kamery z zieloną kropką pośrodku).

Możesz także udostępnić widok tego, co jest na ekranie komputera, naciskając przycisk Udostępnij ekran pośrodku (ale bądź ostrożny). Ikona udostępniania ekranu wygląda jak monitor komputera, chociaż może być przekreślona, ​​jeśli nie udzieliłeś Slack pozwolenia na udostępnianie ekranu.

Po zakończeniu rozmowy pożegnaj się grzecznie i kliknij czerwony przycisk „Rozłącz”. To zakończy czat wideo.

Rozłącz rozmowę wideo na Slacku

Dzięki aplikacjom Slack również integruje się z innymi rozwiązaniami do rozmów wideo, takie jak Zoom, Microsoft Teams i inne, jeśli wolisz używać ich do wideokonferencji. Twój administrator Slack będzie musiał osobno włączyć każdą z tych aplikacji. Baw się i ciesz się rozmową!

x