Jak rozpoznać odciski palców Touch ID

Po skonfigurowaniu Touch ID na iPhonie zapisuje odciski palców pod ogólną nazwą. Masz możliwość zmiany nazw zapisywanych odcisków palców. Najlepiej odpowiednio nazwać odciski palców. Na przykład użyj nazwy, takiej jak „prawy palec wskazujący” lub „prawy kciuk”. Jeśli nie nazwałeś poprawnie odcisków palców, masz dwie możliwości; usuń i skonfiguruj je ponownie lub dowiedz się, który jest który. Dobra wiadomość jest taka, że ​​Apple przewidział to, a iOS pozwala bardzo łatwo zidentyfikować odciski palców Touch ID.

Zidentyfikuj odciski palców Touch ID

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Touch ID i kodu. Zostaniesz poproszony o podanie hasła, zrób to. Na ekranie blokady kodem możesz zobaczyć pełną listę odcisków palców zapisanych w Touch ID.

Aby zidentyfikować odciski palców Touch ID, wystarczy nacisnąć palcem lub kciukiem przycisk ekranu głównego. Jeśli palec lub kciuk został zapisany w Touch ID, iOS podświetli go na liście odcisków palców.

Touch ID reaguje dość szybko, ale nadal powinieneś dać mu kilka sekund na rozpoznanie cyfry, którą nacisnąłeś na przycisk Home. Jeśli masz pewność, że zapisałeś odcisk palca, a Touch ID go nie rozpoznaje, spróbuj wyczyścić przycisk Początek. Jeśli to nie zadziała, sprawdź nasze inne rozwiązania, aby naprawić powolny Touch ID.

Zmień nazwę odcisków palców Touch ID

Aby zmienić nazwę odcisku palca po jego zidentyfikowaniu, dotknij go. Kliknij nazwę, pod którą zapisano odcisk palca, a zobaczysz, że pole nazwy można edytować. Wprowadź nową nazwę odcisku palca, która pomoże Ci go szybko zidentyfikować. Dotknij „Gotowe”, aby zapisać nową nazwę. Jeśli chcesz usunąć odcisk palca, dotknij go na ekranie blokady kodem i dotknij opcji „Usuń odcisk palca”.

Zwykle nie musisz identyfikować odcisków palców zapisanych w Touch ID, chyba że sprawia ci to kłopoty. Dopiero wtedy może być konieczne rozważenie ponownej konfiguracji Touch ID. Dla niektórych usunięcie i dodanie odcisku palca od nowa może być łatwiejsze, ale iOS Cię obejmuje, jeśli wolisz nie przechodzić przez to wszystko. Jeśli utkniesz w konfigurowaniu Touch ID od nowa lub chcesz dodać więcej niż pięć, na które pozwala, istnieje mały hack, który pozwala dodać wiele odcisków palców jako jeden wpis.

Aby dodać wiele odcisków palców jako jeden wpis, dotknij opcji Dodaj odcisk palca. Gdy zostaniesz poproszony o naciśnięcie palcem przycisku Początek, naciśnij pierwszy i poczekaj na sygnał haptyczny. Po uzyskaniu haptycznej reakcji zmień na następny palec. Gdy ponownie otrzymasz reakcję dotykową, zmień palce. Rób to do zakończenia wpisu. Powinniśmy cię ostrzec, że precyzja zostanie nieco zmniejszona. Najlepiej ograniczyć się do pięciu wpisów, na które pozwala Touch ID.

x