Jak rozpoznać prawdziwe linki i przyciski pobierania

Udostępnij teraz w social media:

Reklamy to sposób „opłacania” treści online. Treść może być przydatnym artykułem lub hostowanym plikiem, który można pobrać. W obu przypadkach reklamy nie wyłączają się i pozwalają bezpłatnie korzystać z potrzebnych treści. Jasne, reklamy są denerwujące, ale są konieczne. To powiedziawszy, nie wszystkie reklamy są takie same. Dobra, rozsądna reklama nie powinna udawać, że jest czymś, czym nie jest. Powinien wyglądać jak reklama i działać jak reklama. Niestety, jeśli chodzi o repozytoria oprogramowania, często pojawiają się reklamy zakryte jako przyciski pobierania. Użytkownicy z dużym prawdopodobieństwem klikają te reklamy, myśląc, że są prawdziwe i kończą się otwieraniem niezliczonych okien pop-up. Oto prosty sposób na zidentyfikowanie prawdziwych linków i przycisków pobierania.

  Najlepsze VPN dla systemu Windows w tej chwili

Zidentyfikuj prawdziwe linki i przyciski pobierania

Ta sztuczka działa praktycznie we wszystkich przeglądarkach i nie wymaga instalowania żadnych dodatków ani rozszerzeń. Wymaga to, abyś nie klikał przymusowo elementów na stronie internetowej. Przejdź do strony internetowej za pomocą przycisku pobierania lub łącza. Może mieć kilka z nich, lub tylko jedną. Chodzi o to, aby dowiedzieć się, czy ten, który widzisz, jest prawdziwy, czy nie.

Umieść kursor myszy nad linkiem lub przyciskiem, a zobaczysz mały pasek u dołu okna. Ten pasek jest częścią interfejsu użytkownika przeglądarki i zawiera link, który chcesz kliknąć. Spójrz na adres URL i domenę, do której prowadzi, ujawni go.

Na poniższym zrzucie ekranu przycisk pobierania znajduje się w MediaFire, a ujawniony link pokazuje również, że prowadzi do MediaFire. Nazwa pliku jest również częścią adresu URL. Wszystko to wskazuje, że przycisk pobierania jest prawdziwy i kliknięcie go spowoduje rozpoczęcie pobierania.

  Jak znaleźć przyjaciół w określonym mieście na Facebooku

Gdyby link był reklamą, adres URL zawierałby nazwę usługi lub domeny związanej z reklamą. Na przykład, jeśli wyświetlana reklama jest obsługiwana przez Google, nazwa domeny pokaże usługi Google. Podobnie, istnieje wiele innych usług reklamowych, z których można korzystać, a wszystkie można zidentyfikować na podstawie adresu URL.

Ta sama sztuczka działa w przypadku linków i przycisków. Po ustaleniu, który link jest prawidłowy, możesz go kliknąć i pobrać plik. Niektóre pliki do pobrania są ukryte za reklamami, tj. Musisz kliknąć reklamę i wyświetlić ją przez pewien okres czasu, zanim przejdziesz na stronę pobierania. W takim przypadku ta metoda jest bezużyteczna, ponieważ prawdziwy przycisk / link pobierania nie pojawi się, dopóki nie wejdziesz w interakcję z reklamą.

  Adres MAC - co to jest i jak znaleźć swój

x