Jak rozszerzyć schowek przeglądarki do 10 elementów

Schowki i projekt domyślnie przechowują tylko jeden element naraz. W schowku systemowym można przechowywać zarówno tekst, jak i obrazy, ale jednocześnie tylko jeden element. Możesz uruchamiać aplikacje, które będą przechowywać więcej niż jedną pozycję i na pewno ich nie brakuje. Multi Copy Paste to rozszerzenie Chrome, które pozwala rozszerzyć schowek przeglądarki do 10 elementów. Rozszerzenie ma wersję pro, ale jest bezpłatne. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się, aby otrzymać darmowy klucz. Jeśli nie zarejestrujesz się po darmowy klucz, możesz rozszerzyć schowek tylko do 4 pozycji. Został zaprojektowany z myślą o użytkownikach systemu macOS, chociaż użytkownicy systemu Windows mogą z niego również korzystać z niewielkimi niedogodnościami.

Aby skopiować tekst do schowka, użyj skrótu Ctrl + C + 1, Ctrl + C + 2… itd. Użytkownicy systemu Windows nie mogą wkleić tekstu ze schowka za pomocą skrótu klawiaturowego. Zamiast tego będą musieli kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Wklej rozszerzenia z menu kontekstowego. Użytkownicy macOS mogą wklejać tekst ze schowka za pomocą skrótu Ctrl + Opcja + 1, Ctrl + Opcja + 2… itd.

Rozszerz schowek swojej przeglądarki

Zainstaluj Multi Copy Paste i zacznij kopiować tekst do schowka. Najlepiej, jeśli pamiętasz, który fragment kodu odpowiada numerowi sparowanemu ze skrótem klawiaturowym kopiuj / wklej. Jeśli zapomnisz, możesz kliknąć przycisk rozszerzenia i przycisk hamburgera w środku, aby wyświetlić pełną listę skopiowanych fragmentów.

Aby go wkleić, użyj skrótu klawiaturowego w systemie macOS i menu kontekstowego prawego przycisku myszy, jeśli korzystasz z systemu Windows.

Możesz zastąpić elementy za pomocą funkcji Smartcopy rozszerzenia. Wybierz fragment tekstu i kliknij go prawym przyciskiem myszy. W menu kontekstowym będzie dostępna opcja „Smartcopy” z podzbiorem „Copy”. Ta opcja umożliwia zastąpienie zawartości w schowku.

Jak wspomniano wcześniej, jeśli używasz rozszerzenia bez rejestracji, możesz rozszerzyć schowek Chrome tylko o cztery elementy. Rejestracja jest bezpłatna i otrzymasz klucz do weryfikacji rejestracji. Po wprowadzeniu klucza możesz zapisać do 10 elementów w schowku.

Innych przeglądarek

Na razie Multi Copy Paste jest dostępne tylko dla Chrome, jednak programiści mają w przygotowaniu dodatki do Firefoksa, Safari i Opery.

Podobnie jak w przypadku naszego posta na temat tworzenia kopii zapasowej tekstu ze schowka w systemie iOS, będziemy Cię ostrzegać przed tym, co kopiujesz i wklejasz w przeglądarce. Rozszerzenie, mimo że jest bezpieczne, będzie miało dostęp do wszystkiego, co kopiujesz, więc nie kopiuj i wklejaj informacji, takich jak hasła i numery kart kredytowych. Jeśli nie możesz pomóc w kopiowaniu poufnych informacji, rozważ wyłączenie rozszerzenia podczas wklejania danych.