Jak rozwiązać problem z łącznością Wi-Fi w systemie Windows 10

Ostatnia aktualizacja systemu Windows 10 spowodowała problemy z łącznością dla niektórych użytkowników. Nie dotyczyło to wszystkich użytkowników, którzy otrzymali aktualizację. Firma Microsoft przyznała się do problemu i wydała teraz poprawkę. Jedynym problemem jest to, że w przeciwieństwie do aktualizacji, która spowodowała błąd, ta poprawka nie zostanie automatycznie udostępniona użytkownikom. Zamiast tego użytkownicy będą musieli ręcznie zainstalować poprawkę. Nie jest to skomplikowane, ale musisz wiedzieć, gdzie się udać, aby uzyskać poprawkę / aktualizację i jak ją zainstalować. Oto, co musisz zrobić.

Uwaga: jest to aktualizacja opcjonalna i powinna być instalowana tylko w przypadku problemów z łącznością. NIE instaluj go tylko ze względu na to.

Napraw problem z łącznością Wi-Fi

Poprawkę można pobrać z katalogu aktualizacji firmy Microsoft. Możesz odwiedź witrynę tutaj. Odwiedzając witrynę internetową, zobaczysz każdą aktualizację, którą Microsoft wprowadza do różnych wersji systemu Windows 10.

Aby pobrać poprawną aktualizację, musisz znać jej nazwę. Według Microsoft, aktualizacja dla każdej obsługiwanej wersji systemu Windows 10 jest przedstawiona poniżej.

Windows 10, wersja 1909 (KB4554364)
Windows 10, wersja 1903 (KB4554364)
Windows 10, wersja 1809 (KB4554354)
Windows 10, wersja 1803 (KB4554349)
Windows 10, wersja 1709 (KB4554342)

Oznacza to, że jeśli używasz systemu Windows 10 1909, musisz zainstalować aktualizację o nazwie KB4554364. Wszystkie aktualizacje, które naprawiają błąd łączności, zostały wydane 30 marca 2020 r. Zasadniczo daje to dwa kryteria, aby zawęzić aktualizację, którą należy zainstalować.

Wyszukaj aktualizację według nazwy. Sprawdź datę premiery, która powinna być 30 marca 2020 r. Wybierz taką, która odpowiada architekturze Twojego systemu, tj. 32-bitową lub 64-bitową i pobierz plik. Nie martw się, że kolumna „Produkty” wspomina o starszych / innych wersjach systemu Windows 10. Kolumna „Tytuł” ​​jest tym, na co należy zwrócić uwagę.

Plik zostanie pobrany jako plik MSU. Po pobraniu uruchom go i zainstaluje aktualizację.

Problem z łącznością

Problem z łącznością, który rozwiązuje ta aktualizacja, objawia się inaczej dla różnych użytkowników. Niektórzy użytkownicy po prostu widzą ikonę braku łączności w zasobniku systemowym, ale nadal mogą połączyć się z Internetem i normalnie z niego korzystać. Inni użytkownicy stwierdzają, że po prostu nie mogą połączyć się z Internetem lub kilka wybranych aplikacji nie może połączyć się z Internetem. Nie ma reguły, która decyduje, które aplikacje mogą się łączyć, a które nie. Błąd dotyczy użytkowników korzystających z wersji serwerowych Windows 10 Home, Pro i Windows.

x