Jak rozwiązywać problemy z Discord Push to Talk w systemie Windows 10

Push to Talk pozwala kontrolować hałas w tle podczas komunikowania się ze znajomymi w Discord. Czasami jednak czynniki zewnętrzne, takie jak Windows 10 lub inne aplikacje, mogą uniemożliwić prawidłowe działanie tej funkcji. Oto jak rozwiązywać typowe problemy.

Sprawdź panel głosu i wideo Discord

Aktualizacja systemu Windows może zastąpić sterowniki na komputerze, a czasami rozwiązaniem jest ponowne wybranie urządzeń audio w programie Discord. Możesz także spróbować zmienić port USB, do którego podłączony jest zestaw słuchawkowy, lub nawet wyłączyć i ponownie włączyć Bluetooth.

Aby ponownie wybrać swoje urządzenia audio w Discord, spójrz na lewy dolny róg ekranu aplikacji i znajdź ikonę „Gear” obok swojego profilu. Kliknij ikonę „Koło zębate”, aby otworzyć „Ustawienia użytkownika”.

Przejdź w dół do karty ustawień „Głos i wideo” i ponownie wybierz mikrofon w sekcji „Urządzenie wejściowe”.

Discord Audio Settings

Discord zapewnia stosunkowo łatwy sposób sprawdzenia, czy mikrofon odbiera Twój głos; w tym samym panelu kliknij „Sprawdźmy”, a następnie mów do mikrofonu. Jeśli wskaźnik się świeci, mikrofon działa. Aby zapewnić optymalną jakość dla osób, które Cię słuchają, wskaźnik powinien podskoczyć do około 75% wartości maksymalnej podczas mówienia z normalną głośnością.

Może to brzmieć absurdalnie, ale ponowne wybranie mikrofonu często rozwiązuje problem.

Jako dodatkowy środek możesz pozwolić Discord powiadomić Cię, jeśli wybrane urządzenie wejściowe nie wykrywa dźwięku z mikrofonu. Przewiń w dół do dołu karty, aby znaleźć przełącznik.

diagnostyka głosu niezgody

Sprawdź dwukrotnie domyślny zestaw słuchawkowy i mikrofon w systemie Windows

Upewnij się, że zestaw słuchawkowy jest ustawiony jako domyślne urządzenie wejścia / wyjścia zarówno w Discordzie, jak i na komputerze. Na Discordzie możesz to sprawdzić, wybierając urządzenie wejściowe / wyjściowe w zakładce „Głos i wideo”.

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia domyślnych urządzeń dźwiękowych w systemie Windows 10 jest sprawdzenie ustawień dźwięku. Wyszukaj „Ustawienia dźwięku” w menu Start i wybierz urządzenia wejścia / wyjścia z menu rozwijanych.

Wejście dźwięku w systemie Windows 10

Po zakończeniu wybierania domyślnych urządzeń zamknij ekran – system Windows 10 automatycznie zapisze ustawienia.

Sprawdź ustawienia administratora

Jeśli grasz w grę (lub jakąkolwiek aplikację) działającą w trybie administratora, klawisze Naciśnij i mów nie zostaną przechwycone, chyba że Discord również jest ustawiony w trybie administratora.

Skoncentrowanie się na aplikacji (która działa w trybie administratora) podnosi uprawnienia urządzeń wejściowych (klawiatura i mysz), czyniąc je niedostępnymi dla jakiejkolwiek aplikacji działającej w tle (takiej jak Discord), która sama nie ma podwyższonych uprawnień.

Mówiąc dokładniej, jeśli jesteś włączony do aplikacji działającej w trybie administratora, gdy Discord działa w trybie normalnym, system Windows odmawia Discordowi dostępu do klawiatury. Dlatego właśnie uruchomienie Discord w trybie administratora jest odpowiedzią: daje Discordowi dostęp do wszystkiego, w tym do klawiatury.

Aby to naprawić, zacznij od ręcznego zamknięcia Discorda na pasku zadań. Aplikację komputerową Discord można zamknąć ręcznie, rozszerzając pasek zadań systemu Windows 10.

Pulpit systemu Windows

Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy program uruchamiający Discord i wybierz „Uruchom jako administrator”.

discord uruchom jako admin

Spróbuj rozpocząć rozmowę głosową ze znajomymi z włączoną funkcją „Naciśnij i mów”, aby sprawdzić, czy ta metoda działa.

Sprawdź dwukrotnie swój zestaw klawiszy

Zacznij od wybrania ustawień użytkownika w lewym dolnym rogu okna Discord i przejdź z powrotem do zakładki ustawień „Głos i wideo”. Wszystkie skróty klawiszowe, których aktualnie używasz w Discordzie, będą wymienione w menu „Ustawienia przypisania klawiszy” – sprawdź dwukrotnie, czy „Naciśnij, aby rozmawiać” i „Naciśnij, aby wyciszyć” nie są ustawione na ten sam klawisz.

discord Push to talk ustawienia przypisania klawiszy

„Ustawienia przypisania klawiszy” to miejsce, w którym konfigurujesz wszystkie przypisania klawiszy w Discordzie. Wybierz „Naciśnij i mów (normalny)” i wybierz, którego skrótu klawiszowego chcesz użyć – może to być ten sam skrót, którego używasz w skrócie klawiszowym „Skrót” (widoczny na powyższym zrzucie ekranu).

Discord Keybinds

Opcja „Push To Talk (Priority)” jest przeznaczona dla tych, którzy zarządzają serwerem Discord i chcą utworzyć przycisk Push to Talk, który pozwala im szybko rozmawiać przez inne głośniki w kanale głosowym.

Zresetuj ustawienia głosu i dźwięku do wartości domyślnych

Czasami najlepszym rozwiązaniem jest szybkie przywrócenie ustawień domyślnych. Ostrzegamy, że urządzenia wejściowe / wyjściowe i skróty klawiaturowe zostaną zresetowane, więc przed kliknięciem tego przycisku warto zwrócić uwagę na ustawienia.

Przewiń do dołu zakładki ustawień „Głos i wideo” Twitcha i wybierz duży czerwony przycisk z napisem „Zresetuj ustawienia głosu”.

discord zresetuj ustawienia głosu

Wróć do karty ustawień „Głos i wideo”, aby ponownie wybrać skrót klawiszowy dla funkcji Naciśnij i mów.

Discord edytuj skrót klawiszowy Push to Talk

Po wybraniu skrótu klawiszowego funkcji Naciśnij i mów, rozpocznij rozmowę głosową ze znajomymi, aby sprawdzić, czy ta metoda działa.

Skontaktuj się z pomocą techniczną Discord

Kiedy wszystko inne zawiedzie, spójrz na Discorda Strona FAQ gdzie można znaleźć obszerną listę menu samopomocy napisanych przez zespół wsparcia Discord. W prawym górnym rogu strony znajduje się opcja Złożyć wniosek do zespołu wsparcia Discord w celu uzyskania dalszej pomocy.

x