Jak sformatować USB lub zewnętrzny dysk twardy, aby działał zarówno w systemie Windows, jak i OS X


Windows i OS X to dwa bardzo różne systemy operacyjne. Każdy z nich ma własny zestaw funkcji, które czynią go wyjątkowym, a gdy użytkownik jednej z nich przełącza się na drugą platformę, odczuwa wiele rosnących problemów, po których następuje próba ukształtowania jednego systemu operacyjnego tak, aby działał jak najbardziej podobny do drugiego . Jeśli używasz zarówno komputera Mac, jak i komputera z systemem Windows, ale głównie próbujesz skonfigurować wszystko tak, aby dwa bardzo różne systemy operacyjne działały dobrze z każdym. Jedną z pierwszych rzeczy, które należy rozwiązać, jeśli używasz obu tych systemów operacyjnych, jest łatwy sposób przesyłania plików i udostępniania urządzeń pamięci masowej, a tutaj podkreślona jest różnica między nimi. Windows odczytuje dyski w systemie plików NTFS, podczas gdy OS X robi to z systemem plików HFS + (Mac OS Extended). Ci dwaj nie grają ze sobą dobrze, ale oto, jak możesz uzyskać USB, zewnętrzny dysk twardy lub inne urządzenie pamięci masowej, aby były czytelne i zapisywalne w obu systemach operacyjnych.

Rozwiązanie polega na znalezieniu wspólnej płaszczyzny; tj. system plików, który zarówno OS X, jak i Windows mogą odczytywać i zapisywać. Wybranym systemem plików jest exFAT.

Podłącz USB do komputera z systemem Windows, a gdy pojawi się w Eksploratorze Windows, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Formatuj” z menu kontekstowego.

W oknie Format otwórz menu rozwijane „System plików” i wybierz opcję „exFAT”. Nie rób szybkiego formatu. Po zakończeniu dysk USB będzie działał w systemie OS X i Windows. Będziesz mógł czytać i zapisywać w nim pliki.

usb-format-exFAT

Jeśli chcesz sformatować dysk w systemie OS X, otwórz Narzędzie dyskowe i wybierz dysk z kolumny po lewej stronie. Po prawej stronie przejdź do zakładki „Wymaż” i rozwiń menu „Format”. Wybierz exFAT i kliknij „Usuń” u dołu. Nie trzeba dodawać, że wszystkie dane na dysku zostaną utracone. Po zakończeniu formatowania dysk USB będzie działał zarówno w systemie OS X, jak i Windows.

Uwaga: wcześniej zalecaliśmy niewłaściwy format i od tego czasu naprawiliśmy nasz błąd i zaktualizowaliśmy artykuł.

x