12/08/2021

Jak skanować dokumenty w notatkach na iOS 11

Udostępnij teraz w social media:

Aplikacja Notes na iOS przeszła długą drogę na przestrzeni lat. Zaczęło się od bardzo prostej aplikacji. W rzeczywistości było to tak proste, że opracowano wiele alternatyw, aby wypełnić pozostawione luki. Od tego czasu dodano kilka naprawdę przydatnych funkcji. Na przykład możesz zablokować notatki hasłem i zaprosić swoje kontakty do współpracy nad notatką. Obsługuje również listy kontrolne jako rodzaj notatki, którą można utworzyć. W iOS 11 dodaje funkcję skanowania dokumentów. Aparat na urządzeniach z systemem iOS jest niesamowity i świetnie współpracuje z aplikacjami takimi jak Office Lens do skanowania dokumentów. Ma sens tylko możliwość skanowania dokumentów w Notatkach.

Sprawdź -   Jak przenieść folder Desktop z OneDrive w systemie Windows 10

Skanuj dokumenty w notatkach

Otwórz aplikację Notatki i dotknij przycisku plusa nad paskiem przewidywania tekstu. W wyświetlonym menu dotknij opcji „Skanuj dokumenty”.

Upewnij się, że masz przygotowany dokument. Połóż go na płaskiej powierzchni i upewnij się, że się nie porusza. Skieruj telefon na dokument. Aplikacja Notatki automatycznie wykryje dokument i zeskanuje go. Możesz wymusić skanowanie, dotykając przycisku przechwytywania. Jeśli krawędzie dokumentu nie zostały przechwycone lub wykryte poprawnie, aplikacja Notatki pozwoli Ci dostosować je ręcznie.

Aplikacja Notatki umożliwia skanowanie dokumentów po kolei. Po zeskanowaniu pierwszego dokumentu zostaniesz przeniesiony z powrotem do skanera, abyś mógł zeskanować następny. Stuknij przycisk Zapisz w prawym dolnym rogu, aby zapisać wszystkie zeskanowane dokumenty. Wszystkie dokumenty zostaną dodane do tej samej notatki. Masz możliwość przeniesienia dowolnego ze zeskanowanych dokumentów do innej notatki lub ich usunięcia. Dostępnych jest kilka podstawowych narzędzi do edycji zeskanowanych dokumentów, takich jak kadrowanie i obracanie obrazu.

Sprawdź -   Jak grać w Dead Cells na Linuksie

Ograniczenia

Jedynym ograniczeniem funkcji skanowania jest to, że nie oferuje ona OCR. Pod względem funkcji jest bardzo porównywalny z funkcją skanowania dokumentów w aplikacji Office Lens. Nie zalecamy używania aplikacji Notatki do skanowania starych zdjęć. Wykrywa krawędzie wystarczająco dokładnie, ale nie radzi sobie z ich poprawianiem.

Skaner dokumentów jest dobry, ale funkcja skanowania kolejnych skanów naprawdę pokazuje staranną przemyślenie jego rozwoju. Wiele osób robi zdjęcia; wizytówki, billboardy, znaki zewnętrzne i używaj ich jako notatek. Aplikacja nie zakłada, że ​​użytkownik będzie musiał zeskanować tylko jeden element na notatkę. Oszczędza użytkownikom kłopotów z uruchamianiem skanera dokumentów dla każdego dokumentu, który ma zostać zeskanowany.

Sprawdź -   Jak robić zrzuty ekranu z wiersza polecenia w systemie Windows 10

x