Jak sklonować repozytorium GitHub

Klonowanie repozytorium GitHub tworzy lokalną kopię zdalnego repozytorium. Pozwala to na dokonywanie wszystkich zmian lokalnie, a nie bezpośrednio w plikach źródłowych repozytorium pochodzenia. Oto jak sklonować repozytorium GitHub.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest pobierz i zainstaluj Git w Twoim komputerze. Proces instalacji jest prosty i zawiera wiele standardowych informacji. Jedyną rzeczą, z którą chcesz być ostrożny, jest to, że pozwalasz na używanie Git z linii poleceń.

Git z wiersza poleceń

Niech kreator poprowadzi Cię przez resztę. Po zakończeniu instalacji będziesz gotowy do sklonowania repozytorium GitHub.

Następną rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to zdecydować, gdzie przechowywać repozytorium na komputerze lokalnym. Zalecamy utworzenie łatwego do zapamiętania folderu, aby móc później łatwo do niego przejść za pomocą wiersza polecenia.

Gdy już zdecydujesz, gdzie chcesz przechowywać repozytorium, otwórz przeglądarkę internetową i wprowadź adres URL repozytorium GitHub. W tym przykładzie użyjemy popularnego pliku repozytorium zawierające przykłady oparte na JavaScript przeznaczone do badań i nauki.

Po prawej stronie ekranu, poniżej karty „Współtwórcy”, zobaczysz zielony przycisk z napisem „Sklonuj lub pobierz”. Śmiało i kliknij to. W wyświetlonym oknie wybierz ikonę „Schowek”, aby skopiować adres URL repozytorium do schowka.

Skopiuj adres URL repozytorium do schowka

Następnie otwórz wiersz polecenia (w systemie Windows) lub dowolny terminal, którego używasz na swoim komputerze.

W terminalu przejdź do lokalizacji, w której chcesz przechowywać repozytorium. Możesz to zrobić, wpisując następujące polecenie:

$ cd

W naszym przykładzie wpisalibyśmy $ cd DocumentsGIT local.

zmień katalog na folder Git

Uwaga: możesz pominąć ten krok, używając git zamiast tego sklonować repozytorium bezpośrednio do określonego katalogu.

Teraz, gdy adres URL repozytorium jest nadal skopiowany do schowka, czas sklonować repozytorium. Wpisz następujące polecenie:

$ git clone

W tym przypadku użylibyśmy $ git clone https://github.com/trekhleb/javascript-algorithms.git.

polecenie git clone

Daj temu procesowi kilka chwil na zakończenie. Oto jak to wygląda, jeśli wszystko poszło gładko.

klon repozytorium zakończony

W ramach dobrej praktyki sprawdź, czy repozytorium znajduje się na Twoim komputerze. Aby to zrobić, przejdź do katalogu, w którym został zapisany.

Pliki algorytmów javascript przechowywane lokalnie

Jak widać, repozytorium „javascript -gorithms” zostało pomyślnie sklonowane do naszego folderu „Git local”.

Teraz możesz rozpocząć edycję katalogu za pomocą swojego ulubionego edytora tekstu!